Spojte se s námi


Fotbal

Souček chybí mezi desítkou nejlepších sportovců v České republice, mluvčí FAČR nechápe

Blíží se konec roku 2023 a tak přichází čas se pomalu ohlížet zpět. Ve čtvrtek odpoledne byla zveřejněna elitní desítka novinářské ankety Sportovec roku 2023, v níž chybí Tomáš Souček. Tomu se podivuje například mluvčí Fotbalové asociace České republiky.

Publikováno

dne

Blíží se konec roku 2023 a tak přichází čas se pomalu ohlížet zpět. Ve čtvrtek odpoledne byla zveřejněna elitní desítka novinářské ankety Sportovec roku 2023, v níž chybí Tomáš Souček. Tomu se podivuje například mluvčí Fotbalové asociace České republiky.

Prosinec je před námi a téměř celý rok za námi. Nastává tak čas se ohlížet na to, co se podařilo, a začít vyhodnocovat a oceňovat úspěšné sportovce. K tomu je ostatně určena tradiční novinářská anketa Sportovec roku. Ta již zná svou finálovou desítku za rok 2023.

Oproti loňské finálové desítce doznala ta letošní mnoha změn. Chybí v ní například loňská vítězka Ester Ledecká, Markéta Davidová, Adam Ondra, Vít Přindiš, Barbora Špotáková či Jiří Procházka.

Nejlepší desítka, seřazena dle abecedy, vypadá následovně:

Eva Adamczyková (snowboarding), Martin Fuksa (rychlostní kanoistika), Marie Horáčková (lukostřelba), Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková, Karolína Muchová (všechny tenis), David Pastrňák (hokej), Ondřej Perušič/David Schweiner (plážový volejbal), Jiří Prskavec (vodní slalom), Jakub Vadlejch (atletika), Markéta Vondroušová (tenis)

Stejně jako loni v ní tedy nenajdeme žádného zástupce fotbalu. To nepotěšilo mluvčího Fotbalové asociace České republiky Petra Šedivého, který má jasno o tom, kdo by v nominaci rozhodně být měl. Nechápe totiž, že se do finální desítky nevešel Tomáš Souček.

Měl by být Souček v nejlepší desítce?

Vítěze ankety Sportovec roku 2023 se dozvíme 21. prosince. Vítěze určí druhé kolo hlasování. Jak už ale dobře víme, rozhodně se jím nemůže stát Tomáš Souček, jenž skončil na 12. místě.

„ Fotbalista, který ve sportu se suverénně největší konkurencí hraje nejlepší ligu světa, vyhraje evropský pohár, postoupí na EURO a z pozice středního záložníka dá za rok deset gólů, nepatří v Česku mezi nejlepší sportovce,“ vyjádřil na Twitteru pohoršení mluvčí FAČR Petr Šedivý.

Pod jeho příspěvkem pochopitelně došlo k diskusi. Podle některých fanoušků Souček patří do první desítky s tím, že si zaslouží větší uznání než například David Pastrňák. Důvod? Premier League je přeci jen sledovanější než NHL. Nicméně podle jiných patří v globálním měřítku Pastrňák mezi nejlepší hráče v ledním hokeji, zatímco Souček je v globálním měřítku zkrátka pouze jedním z mnoha hráčů.

Tak či onak, ankety jsou vždy spíše subjektivní. Ostatně loni došlo k povyku kvůli tomu, že anketu neovládl Jiří Procházka. Moravský bojovník minulý rok vyhrál titul v UFC. Jeho úspěch přirovnáván k hokejovému Naganu.

Zdroj: Twitter, Sport.cz

Reklama

Oblíbené