Souček a Premier League? Od přestupu do West Hamu jej dělí už jen zdravotní testy!

Možná největší hvězda současné Slavie, záložník Tomáš Souček, je jednou nohou na odchodu do zahraničí. Favoritem pro jeho další angažmá je londýnský West Ham United.

Embed from Getty Images

O odchodu Tomáše Součka se spekuluje prakticky celé letní i zimní přestupové období. Byť dostal v pražské Slavii novou smlouvu, zcela jistě mu navyšující i předchozí plat, nakonec to vypadá, že přeci jen reprezentační záložník zkusí první zahraniční štaci.

Do Ruska hráč odcházet nechtěl, do jiných soutěží na východ od České republiky se také netlačil. Je to dáno i tím, že se čtyřiadvacetiletému Součkovi nedávno narodil potomek. Anglická Premier League? To je však jiné lákadlo!

Médii nějakou dobu probíhala zpráva o zájmu Brightonu a West Hamu. Zatímco do prvně jmenovaného celku se Souček příliš nehrne, vypadá to, že Kladiváři se mu zamlouvají podstatně více. A vedení Slavie se pro změnu zamlouvá nabídka, kterou za hráče vedení londýnského klubu zaslalo.

Dle dostupných zpráv Kladiváři za Součka nabízejí zhruba 4 miliony eur, a to pouze za pětiměsíční hostování, tedy do konce aktuálně probíhající sezóny. Pokud by se klub v Premier League udržel, následovat by mělo zaktivování povinné klauzule na zhruba 16 milionů euro. Tehdy by se už jednalo o přestup.

Tradiční klub, ve kterém v minulosti působili Mikloško, Řepka či Kováč, prožívá neúspěšnou sezónu. V tabulce mu patří až 17. příčka, od sestupového pásma jej dělí pouze aktivnější bilance skóre. Na pozici defenzivního záložníka má trenér Moyes na výběr Declana Rice, Marka Nobla a tragicky hrajícího Sanchéze.

Běhavý, zarputilý a navíc střelecky potentní Souček by se West Hamu rozhodně hodil. A co k přestupové spekulaci dodává sám Souček či jeho šéf nejvyšší?

“Klub uvolnil Tomáše Součka na testy i zdravotní prohlídku,” vyjádřil se Jaroslav Tvrdík. Před pár minutami na svůj účet na twitteru přidal tento příspěvek:

“Letím se podívat na klub, který má skvělou historii. Když to dopadne, budu rád. Rozhodnu se na místě. Je to Premier League, sen snad každého fotbalisty,” řekl Souček.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..