Spojte se s námi


Fortuna liga

Souboje s Barošem? Soupeři byli poškrábání, u rozhodčích to procházelo, říká Nerad 

Dnešní synonymum pro útočníka s ostrými lokty je Tomáš Chorý, před pár lety to byla legenda Milan Baroš. Bývalý ligový hráč Petr Nerad prozradil, jak ho vnímal jakožto soupeř. Zdůraznil, že to s Barošem po návratu ze zahraničí neměli obránci lehké. 

Publikováno

dne

Dnešní synonymum pro útočníka s ostrými lokty je Tomáš Chorý, před pár lety to byla legenda Milan Baroš. Bývalý ligový hráč Petr Nerad prozradil, jak ho vnímal jakožto soupeř. Zdůraznil, že to s Barošem po návratu ze zahraničí neměli obránci lehké. 

Zákeřný stoper? Poměrně pochopitelné, vzhledem k vysokému počtu soubojů, které v zápasech svádí. Občas přitvrdit je v podstatě nevyhnutelné, což již nelze tvrdit o záložních či útočnících. Extrémem je v posledních měsících v tomto případě Tomáš Chorý.

Legendám rozhodčí upouštějí hranice

Tvrdé zákroky bývají často k vidění u veteránů. Hlavní důvody jsou dva. Jednak občas již ztrácejí rychlostně a do soubojů se dostanou pozdě, zároveň starší fotbalisté vědí, že si mohou více dovolit vůči rozhodčím. Arbitři je podvědomě více respektují a jsou, možná nechtěně, shovívaví. 

„Marek Matějovský je nepříjemný a ostravští fanoušci to neuslyší rádi, ale Milanu Barošovi toho hodně procházelo. Byl obrovsky nepříjemný až zákeřný,” řekl Petr Nerad v pořadu Fotbal fokus podcast

Baroš se do české ligy vracel jako velká legenda. V zimě 2002 šel z Baníku Ostrava přímo do Liverpoolu, kde strávil 3,5 roku. Následně si vyzkoušel Aston Villu, Lyon Portsmouth a Galatasaray. V Ostravě ohlásil comeback po 11 letech.

Rivalita s fanoušky Sparty

Přestože po návratu do Česka zkoušel i angažmá v Mladé Boleslavi a Liberci, pořádně se mu dařilo pouze v Baníku. Pomáhal mu statečně se bít o záchranu mezi elitou, poslední roky kariéry již hrál s milovaným klubem o horní pozice.

A často bojoval opravdu na krev. Fanoušci i hráči Sparty ho postupem času začali nanášet. Přišlo jim, že se Baroš na zápas s Letenskými vždy speciálně připraví. A zároveň, že si v soubojích počíná příliš krutě a rozhodčí to přehlížejí.

„Nadával, měl to jednodušší, protože rozhodčí mu to jako legendě českého fotbalu žrali. Stopeři od něj byli poškrábání, jelita měli všude, pokopané kotníky,” pokračoval Nerad.

Možná i tato tvrdost byla důvod, proč to Baroš v kariéře dotáhl tak daleko. Do finále Ligy mistrů přece chcete poslat útočníka, kterého se budou obránce soupeře bát. A přestože ve finále neskóroval, Liverpool i díky jemu dokázal třígólové manko stáhnout a získat nejcennější trofej.

Zdroj: Fotbal fokus podcast 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.