Spojte se s námi


Fotbal

Šokující rozhodnutí! Kroos po Euru ukončí svou bohatou kariéru. Angažmá v Realu Madrid mi změnilo život, říká německá legenda

Toni Kroos vyslal do světa šokující zprávu. Po letošním mistrovstvím Evropy totiž ukončí svou profesionální kariéru. Čtyřiatřicetiletý hvězdný středopolař chce podle svých slov skončit na té nejvyšší úrovni.

Publikováno

dne

Toni Kroos vyslal do světa šokující zprávu. Po letošním mistrovstvím Evropy totiž ukončí svou profesionální kariéru. Čtyřiatřicetiletý hvězdný středopolař chce podle svých slov skončit na té nejvyšší úrovni.

Německý fotbalista má za sebou vskutku bohatou fotbalovou kariéru. Tu nejzářivější část prožil v Realu Madrid, kam přestoupil v roce 2014.

Několik úspěchů každopádně zaznamenal už v Bayernu, se kterým vyhrál Ligu mistrů, třikrát titul mistra ligy a stejný počet trofejí získal i v rámci německého poháru.

Nejvíce ocenění každopádně nasbíral právě v Realu. Hned čtyřikrát se stal vítězem LaLigy, rovněž čtyřikrát se radoval ze zisku slavného ušatého poháru pro vítěze Ligy mistrů. V ročníku 2022/23 také s madridským gigantem ovládl domácí pohár.

Kroos slavil úspěchy i na mezinárodním poli. V německé reprezentaci se stal základním stavebním kamenem záložní řady, na kontě má zlatou medaili z MS v roce 2014.

Reprezentační kariéru rodák z Greifswaldu ukončil už v roce 2021 a nyní tedy přichází na řadu i ta klubová, jak ostatně na platformě X potvrdil také renomovaný novinář Fabrizio Romano.

„Přestup do Realu Madrid mi změnil život. Můj život jako fotbalisty, ale především jako člověka. Byl to začátek nového života v největším klubu na světě. Dnes, po deseti letech, na konci sezony, tento život končí. Na tuto úspěšnou a vzrušující dekádu nikdy nezapomenu!“ uvedl Kroos na svém instagramovém účtu.

„Mou ambicí vždy bylo ukončit kariéru na vrcholné výkonnostní úrovni. Jsem šťastný a hrdý na to, že jsem ve své mysli našel správný okamžik pro své rozhodnutí a že jsem si ho mohl zvolit sám,“ dodal.

Zdroj: BBC, X – Fabrizio Romano, Instagram – Toni Kroos

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.