Spojte se s námi


Bundesliga

Šokující přiznání. Podolski hrál za Arsenal či Bayern, stal se mistrem světa, vlastním obchodem s kebabem si však vydělal více peněz než fotbalem

Lukas Podolski patří mezi fotbalové legendy. Hrál za Arsenal, Bayern Mnichov či Inter Milán, většinu kariéry spojil s Kolínem nad Rýnem. Německu pomohl k titulu mistrů světa. Ve 38 letech stále hraje fotbal na nejvyšší úrovni. Přesto přišel s jedním velice překvapivým přiznáním.

Publikováno

dne

Lukas Podolski patří mezi fotbalové legendy. Hrál za Arsenal, Bayern Mnichov či Inter Milán, většinu kariéry spojil s Kolínem nad Rýnem. Německu pomohl k titulu mistrů světa. Ve 38 letech stále hraje fotbal na nejvyšší úrovni. Přesto přišel s jedním velice překvapivým přiznáním.

Vsaďte si s bonusem a získejte 300 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Možná jste si už mysleli, že ukončil fotbalovou kariéru, ale kdepak. Lukas Podolski stále hraje. Německý mistr světa z roku 2014, který za německou reprezentaci nastřílel ve 130 zápasech hned 49 gólů, ve svých 38 letech působí v nejvyšší polské lize.

Muž, který kdysi hrával v klubech jako Arsenal, Bayern Mnichov, Inter Milán či Kolín nad Rýnem, aktuálně hájí barvy Górniku Zabrze, kde působí od léta 2021.

Kromě toho, že je mistrem světa, má na kontě i několik klubových trofejí. S Bayernem ovládl všechny německé soutěže, s Arsenalem se radoval z vítězství v FA Cupu či ligového poháru, při štaci v Galatasaray slavil dvakrát výhru v tureckém Superpoháru i poháru, trofeje sbíral také v Japonsku.

Možná byl občas přehlížen, ale za svou kariéru toho dokázal Podolski hodně. Rozhodně za sebou zanechal významný odkaz. Zejména v Kolíně, kde také slavil několik trofejí, na něj určitě nikdy nezapomenou.

O to zajímavější však je fakt, že hráč jeho kalibru prohlásí, že si vlastním byznysem mimo fotbal vydělal více než během sportovní kariéry.

Lukas Podolski šokoval svým přiznáním

Aktuálně žije Lukas Podolski pochopitelně v Polsku, kde také hraje. Nicméně v Německu otevřel v roce 2018 obchodní řetězec s kebabem pod názvem Mangal Döner. V celé zemi se nachází hned 40 poboček tohoto podniku.

„Kdykoliv jsem v Německu, tak své podniky navštěvuji. Vložil jsem do podnikání svou tvář, což znamená, že se snažím plně angažovat. Kdyby to tak nebylo, nefungovalo by to tak dobře. Když chcete v životě uspět, musíte se postavit do první řady. Občas pomůžu v kuchyni, ale jinak mě zaneprazdňují hlavně emaily a hovory. Je to časově náročné,“ přiznal v rozhovoru pro La Gazzetta dello Sport.

Jednu informací ale hodně překvapil. Dostal totiž otázku, jak moc výdělečný jeho byznys je. Respektive jestli mu vydělává více než fotbal v dobách, kdy byl na vrcholu kariéry. „Popravdě, kdybychom se podívali na čísla, tak by se to tak dalo říct,“ odpověděl.

Příliš to však neřeší. Stejně tak neřeší svou budoucnost a to, jak dlouho ještě bude hrát. Užívá si, že žije a hraje v rodném městě: „Lidé mě tu mají rádi, bydlím blízko tréninkového hřiště. Je skvělé být užitečný svému rodnému klubu.“

V polském klubu má kontrakt do léta 2025. Vtipkoval o tom, že když Gigi Buffon hrál do 45 let, tak on by rád vydržel do 46 let. Jakmile zvážněl, tak připustil, že bude hrát tak dlouho, dokud se bude cítit dobře.

Zdroj: La Gazzetta dello Sport, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.