Sokolov končí ve druhé lize. Bez sponzora míří do ČFL

Aktuálně patnáctý tým druhé fotbalové ligy Baník Sokolov v soutěži po sezoně skončí bez ohledu na konečné postavení v tabulce. Vedení západočeského klubu oznámilo, že pro příští ročník počítá s účastí v třetí nejvyšší soutěži ČFL. Rozhodnutí souvisí s tím, že společnost Sokolovská uhelná přestane na konci června podporovat profesionální fotbal ve městě.

Zdroj : Twitter FK Baník Sokolov

V návaznosti na skutečnost, že Sokolovská uhelná coby dosavadní majitel klubu ukončuje po čtrnácti letech, k datu 30.6.2020, podporu profesionálního fotbalu v Sokolově v souvislosti s vysokými odvody za emisní povolenky, bude zároveň ukončena aktivní činnost společnosti FK Baník Sokolov, a.s.

Jmenovanou společnost nahradí nově založená společnost, a to FK Baník Sokolov 1948, s.r.o., pod kterou bude fungovat mužský fotbal v Sokolově. Změny nastanou i v personálním složení a struktuře klubu.

Na jednu z nejdiskutovanějších otázek mezi fotbalovou veřejností ve vztahu k našemu klubu můžeme nyní přinést konkrétní informace. A- tým již nebude od příští soutěžního ročníku působit ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Namísto toho budeme podávat přihlášku do České fotbalové ligy. Ve třetí nejvyšší tuzemské soutěži budeme hájit žluto-zelené barvy převážně s hráči, kteří jsou odchovanci klubu, prošli klubovým systémem výchovy a mají vztah ke klubu a regionu,” uvedl výkonný ředitel Baníku Tomáš Provazník.

Náš klub bude pro nadcházející fotbalovou sezonu 2020/2021 disponovat jako jediný v Karlovarském kraji statusem Sportovního centra mládeže (SCM). Budeme působit se čtyřmi týmy dorostu, čtyřmi týmy žáků a šesti týmy přípravek. Naším cílem je udržet nastavený současný systém výchovy hráčů se všemi příslušnými standardy.”

V současné době jsme domluveni na prodloužení spolupráce s drtivou většinou trenérů mládeže, což ukazuje, že pro trenéry má práce v klubu smysl. Klub se i nadále bude v oblasti mládeže profilovat jako centrum fotbalu v Karlovarském kraji. S tím souvisí i důležitá informace, že se všemi současnými mládežnickými hráči počítáme i pro nadcházející soutěžní ročník.”

FK Baník Sokolov si za poslední léta vybudoval stabilní pozici na fotbalové mapě České republiky. Naším cílem je, abychom tuto pozici posilovali a byli centrem fotbalu v Karlovarském kraji tak, jako tomu bylo doposud. Klíčovým faktorem je mít zajištěné financování, které máme pro mládež prakticky již celé pokryté, a to díky spolupráci s městem Sokolov, Karlovarským krajem, Fotbalovou asociací a dalšími partnery, kteří klub dlouhodobě podporují.”

Pro muže ve třetí lize postupně rozpočet naplňujeme. Chceme zajistit sokolovskému fotbalu budoucnost, jejíž pilířem bude kvalitní výchova talentovaných fotbalistů, kteří budou reprezentovat nejenom náš klub, ale město Sokolov a celý Karlovarský kraj. Stejně jako v minulosti i do budoucna se budeme řídit heslem: „Co řekneme, to platí!“ dodal závěrem Tomáš Provazník.

Sokolov hrál druhou ligu od roku 2006, kdy vedení odkoupilo soutěž od Pardubic. Nejlepším výsledkem bylo v sezoně 2011/12 třetí místo, potom byl ještě Baník dvakrát čtvrtý.

Použité zdroje: Sport.cz, fksokolov.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.