Spojte se s námi


Fotbal

Snad jsou na Coufala v Česku pyšní! Souček chválil milník svého parťáka z WHU, kterým předstihl Rosického

Tomáš Souček neváhal pochválit svého spoluhráče z anglického West Hamu United Vladimíra Coufala, který před pár dny v ostrovní soutěži překonal legendárního Tomáše Rosického.

Publikováno

dne

Tomáš Souček neváhal pochválit svého spoluhráče z anglického West Hamu United Vladimíra Coufala, který před pár dny v ostrovní soutěži překonal legendárního Tomáše Rosického.

Šestnáct asistencí v Premier League, na takové číslo dosáhl český reprezentační bek Vladimír Coufal. V neděli proti Newcastlu United tak překonal svého krajana Tomáše Rosického.

Nynější šéf Sparty Praha a tehdejší hráč Arsenalu zaznamenal v anglické soutěži patnáct asistencí, Coufal jej o víkendu předskočil a potvrdil tak výbornou formu z poslední doby.

„Ta čísla jsou dobrá. Každá asistence, která vede k zisku bodů, je důležitá. Rád bych těch klíčových přihrávek sbíral ještě víc, ale jsem i tak spokojen, uvedl Coufal v rozhovoru pro klubový web.

Nyní jsou před Coufalem už pouze dva Češi, kteří asistencí nasbírali ještě víc. 24 gólových přihrávek má na kontě Vladimír Šmicer, rekord drží s 31 asistencemi Patrik Berger. Oba nastupovali za Liverpool.

Svého kolegu neopomenul vychválit Tomáš Souček, český reprezentační záložník ve službách West Hamu, jenž s Coufalem hrával už v době, kdy oba oblékali sešívaný dres Slavie Praha.

„Cuf je pro nás fantastický hráč. Od té doby, co ho West Ham přivedl, udělal pro klub mnoho dobrého,nechal se slyšet fotbalista, kterému se v posledních zápasech začalo skvěle dařit po střelecké stránce.

„Hodně nás jako celek zlepšil, což vidím, protože jsem tady působil už před ním. Doufám, že dokonce i lidé u nás v Česku jsou na něj hrdí,dodal exslávistický středopolař Souček.

Zdroje: West Ham United FC, iSport

Reklama

Oblíbené