Spojte se s námi


Fotbal

Smutná zpráva, další fotbalový mág končí kariéru. Liverpool přichází o hvězdu, nedávno slavila 33. narozeniny

Další fotbalový velikán a především mág končí kariéru. Liverpool přichází o oblíbeného záložníka, který však na Anfieldu i kvůli zraněním nedokázal naplnit svůj potenciál, který však roky prokazoval v Bayernu Mnichov. Thiago Alcantara přitom nedávno oslavil teprve 33. narozeniny. Co s ním bude dál?

Publikováno

dne

Další fotbalový velikán a především mág končí kariéru. Liverpool přichází o oblíbeného záložníka, který však na Anfieldu i kvůli zraněním nedokázal naplnit svůj potenciál, který však roky prokazoval v Bayernu Mnichov. Thiago Alcantara přitom nedávno oslavil teprve 33. narozeniny. Co s ním bude dál?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Liverpool přišel o hvězdu
  • Thiago Alcantara se loučí s kariérou
  • Ve fotbale hodlá zůstat

Čím dál častěji slýcháme, že je fotbal stále nudnější, taktičtější a vytrácí se z něj kouzlo, magie. Mnoho fanoušků se domnívá, že dnešní fotbal není ani tak o umění s míčem, jako spíše o atletických dovednostech a extrémním strategiím.

Ostatně letošní Euro tomu svým způsobem dává za pravdu. O to smutnější je, když končí fotbalisté, kteří fanouškům svou hrou dělali obrovskou radost, předváděli technické finesy, genialitu a velkou kvalitu na míči.

Jedním z takových byl Thiago Alcantara, odchovanec Barcelony, který však největší úspěchy slavil v dresu Bayernu Mnichov. Poslední roky odehrál za Liverpool, ale tato epizoda je u konce. Španělský záložník totiž končí kariéru.

S informací přišel renomovaný novinář Fabrizio Romano. Fotbalový mág přitom v dubnu oslavil teprve 33. narozeniny. Od doby, kdy přestoupil do Anglie, se však neustále trápil s různými zraněními a za Reds toho mnoho neodehrál.

Liverpool přichází o velkou hvězdu

Liverpool španělského technika přivedl v roce 2020. Trenér Jürgen Klopp, který po uplynulé sezoně klub opustil, si od jeho příchodu sliboval velké posílení. Bohužel ale Thiago Alcantara očekávání nikdy zcela nenaplnil.

Za čtyři roky nastoupil do 98 zápasů, v nichž vstřelil tři góly a přidal šest asistencí. Více zápasů promarodil, než odehrál. Dle serveru Transfermarkt zmeškal hned 130 utkání.

Když přitom hrával za Bayern, zranění jej tolik netrápila. Ostatně právě v Bavorsku zanechal Alcantara nejvýraznější stopu a stal se klubovou legendou. Mnohdy byl rozdílovým hráčem, ve 235 zápasech si připsal 31 vstřelených branek a 37 asistencí, byl u legendárního treblu ze sezony 2019/20.

Trofeje slavil i v Barceloně, v jejímž dresu naskočil do 100 duelů, v nichž nastřádal 11 gólů a 20 asistencí. Celkově posbíral více než 30 týmových trofejí, což jen vypovídá o jeho skvělé kariéře.

Liverpool se s ním tedy loučí a on se loučí s kariérou hráče. Podle všeho ale u fotbalu zůstane. Ostatně i během svého hraní vynikal fotbalovou inteligencí a byla by škoda ji nevyužít v další životní kapitole.

Zdroj: Fabrizio Romano, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.