Spojte se s námi


Bundesliga

Smutek v Bundeslize. Při sobotním utkání Lipska s Mönchengladbachem zemřel fanoušek

Sobotní večerní utkání německé Bundesligy zastínily dvě tragické události. Výsledek zápasu mezi Lipskem a Mönchengladbachem tak byl vedlejší. Na stadionu totiž zemřel fanoušek a při cestě na samotné utkání další.

Publikováno

dne

Sobotní večerní utkání německé Bundesligy zastínily dvě tragické události. Výsledek zápasu mezi Lipskem a Mönchengladbachem tak byl vedlejší. Na stadionu totiž zemřel fanoušek a při cestě na samotné utkání další.

Zápas mezi Lipskem a Mönchengladbachem začal v sobotu v 18:30 za hrobového ticha. Jeden z fanoušků Borussie totiž při cestě do Lipska zemřel při autonehodě. Navíc hned po výkopu hlasatel oznámil, že fanoušek Lipska zkolaboval a bojuje o život.

Přestože na hřišti šlo Lipsko do vedení, fanoušci obou táborů zůstávali zticha. V poločase bylo oznámeno, že fanoušek Lipska také zemřel. Poločasový program tak byl okamžitě zrušen.

Diváci ani ve druhém poločase nezačali fandit, ba naopak zapnuli svítilny svých mobilních telefonů, aby uctili obě dvě oběti. Trenér Lipska Marco Rose to označil jako skvělou reakci celého stadionu.

Sportovní ředitel domácích Rouven Schröder dodal: „Cítíš hned ze začátku divnou atmosféru. Před zápasem jsme slyšeli o nehodě fanouška Gladbachu a hluboce nás to zasáhlo. Bylo jasné, že z kotle hostů nepůjde žádné skandování.

Pak jsme relativně rychle zjistili, že i v našem kotli je ticho. Dostali jsme informace, že se tam něco stalo. Hned bylo jasné, že se jedná o to čeho jsme se obávali,“ uvedl, jehož slova ocitoval magazín Kicker.

K situaci se vyjádřil i německý reprezentant v barvách Lipska Benjamin Henrichs: „Upřímně musím říct, že jsem si v prvním poločase samozřejmě všiml, že se na stadionu nefandí ani ze stranu Gladbachu ani z naší strany. Dozvěděl jsem to pak o poločase. Informovali nás o tom náhradníci.“

Po skončení zápasu, který Lipsko vyhrálo po gólech Simonse a Opendy 2:0, pokračovalo ticho, nakonec se nerozezněla ani obligátní pozápasová hudba.

„Přes to všechno jde o body, ale člověk si rychle uvědomí, že je v životě něco jiného důležitého. Totiž zdraví. Šlo o jednoho fanouška Gladbachu a o jednoho fanouška Lipska. Upřímnou soustrast rodinám,“ doplnil Marco Rose.

Lipsko se v tabulce přiblížilo čtvrtému Dortmundu, zatímco Mönchengladbach bez stále zraněného Tomáše Čvančary se potácí v druhé polovině tabulky.

Zdroj: Bundesliga, Kicker, Instagram

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.