Spojte se s námi


Fotbal

Smolař Zima měl začít sezónu v základu, v generálce si ale vykloubil rameno

Sahal po základní sestavě, teď se mu opět vzdaluje. David Zima, v současnosti hráč italského Turín FC, si v generálce proti Nice vykloubil rameno, do sezony tak naskočí později.

Publikováno

dne

Sahal po základní sestavě, teď se mu opět vzdaluje. David Zima, v současnosti hráč italského Turín FC, si v generálce proti Nice vykloubil rameno, do sezony tak naskočí později.

V minulé sezoně se do základu trvale neprosadil, odehrál 20 zápasů, z toho 13 od začátku. Po odchodu Brazilce Bremera k městskému rivalovi, Juventusu, měl mít ve tříčlenné obraně pevnější pozici.

Boj mu ale začíná nanovo. V generálce na Serii A se Býci postavili francouzskému Nice. V základní sestavě nechyběl ani český reprezentant, po půlhodině hry ale musel střídat.

Že změna nebyla taktická, potvrdil druhý den sám klub na svém webu. Zima si v zápase s Nice vykloubil rameno, kdy se vrátí, zatím jisté není.

Zároveň se Zimou střídal i další ze stoperů, Armando Izzo, který se testům podrobí dnes. Turínský celek do sezony vstupuje bez dvou středních obránců, vylepšení loňského 10. místa se tak ještě před prvním zápasem komplikuje.

Otázkou je, zda stihne Zima reprezentační přestávku koncem září. Na programu jsou pro českou reprezentaci poslední dva zápasy Ligy národů. Svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého čeká domácí utkání s Portugalskem a letošní ročník zakončí ve Švýcarsku.

Zdroje: Turín FC, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.