Smějící se bestie: Jak zastavit Messiho? Smalling předvedl vskutku brutální taktiku

“Messi má jednu slabinu, o které vím pouze já. Neřeknu vám o ní, uvidíte po zápase,” hlásal před čtvrtfinále obránce Manchesteru United Chris Smalling. No, to jsme opravdu viděli. Jeden z nejlepších hráčů v historii může být rád, že utkání na Old Trafford ve zdraví dohrál.

http://gty.im/1141760432

Běžela teprve 12. minuta prvního čtvrtfinálového zápasu mezi Manchesterem United a Barcelonou a Lionel Messi poslal lahodný centr na Luise Suáreze a ten s přispěním Luka Shawa poslal katalánský celek do vedení. Nakonec se jednalo o jedinou branku utkání.

Chris Smalling, chvástající se znalostí defenzivních zbraní na argentinského kouzelníka, selhal. Devětadvacetiletý obránce Red Devils Messiho neuhlídal. Proto se rozhodl pro velice “zajímavé” řešení. Bylo úmyslné?

Lionel Messi předváděl v zápase své typické kousky. Nebýt jistého incidentu, jistě by domácím způsobil daleko větší starosti. Ve 29. minutě Smalling předvedl nevybíravý zákrok, ve fotbale podobné zákroky stávají častěji, ale proti Messimu je každý zákrok sledovanější.

Anglický obránce způsobil Messimu krvácející zranění oka a nosu, který má pravděpodobně zlomený. Jednatřicetiletý Argentinec si samozřejmě vyžádal ošetření. Zákrok jím bezpochyby hodně otřásl. Incident nebyl oceněn ani žlutou kartou!

Po zbytek zápasu to už nebyl ten Lionel Messi, jakého jsme viděli v prvních třiceti minutách. Jednalo se od Smallinga o úmyslný zákrok, nebo jen o nešťastnou náhodu? S předzápasovými prohlášeními to vypadá na dobře propracovanou taktiku.

Akorát tedy nevyšlo úplné vyřazení barcelonského útočníka. Messi zápas dohrál, ale už nepředvedl nic ohromujícího. Byla to tedy ona zbraň na Messiho? Nebo si Smalling šetří svou znalost Argentince na odvetu na Camp Nou?

Manchester United si veze celkem hratelný výsledek 0:1, ovšem Messi na Camp Nou naplno rozvine svou techniku, to bude pro Smallinga teprve kolotoč.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..