Spojte se s námi


Fotbal

Slovensko bude v těžké skupině doufat v historicky druhý postup na mistrovství Evropy

Naši sousedé se chystají na třetí mistrovství Evropy v řadě a zároveň třetí v historii Slovenska. Do výběru italského trenéra Francesca Calzony se dostalo i několik hráčů z české ligy. Ve skupině čeká poměrně náročná konkurence.

Publikováno

dne

Naši sousedé se chystají na třetí mistrovství Evropy v řadě a zároveň třetí v historii Slovenska. Do výběru italského trenéra Francesca Calzony se dostalo i několik hráčů z české ligy. Ve skupině čeká poměrně náročná konkurence.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Kvalifikaci na EURO 2024 zvládlo Slovensko, dá se říct, na jedničku. Sice na úvod nečekaně remizovalo s Lucemburskem, jenže poté vyhrálo všechny zápasy kromě dvojzápasu s Portugalskem a zajistilo si pohodlné druhé místo.

V samostatné historii Slováci žádné velké úspěchy nemají. Na mistrovství světa se dostali jen jednou, v roce 2010 ale ve skupině za sebou překvapivě nechali Itálii i Nový Zéland a postoupili do osmifinále, kde nestačili na pozdější finalisty z Nizozemska.

Na EURO se poprvé probojovali dokonce až v roce 2016 a i zde hned při své první účasti postoupili ze skupiny, v osmifinále poté nestačili na Němce.

Nominace Slovenska na EURO

Teď ale k aktuálnímu týmu. Co může Slovensko nabídnout? Určitě jistotu v bráně. Martin Dúbravka se při zranění Nicka Popa vrátil do branky Newcastlu a bude jednou z největších opor slovenského týmu. Calzona má navíc luxus v podobě dalšího brankáře z Premier League, Marka Rodáka.

Obraně bude velit stoper z PSG, Milan Škriniar. V základu nebude chybět ani Dávid Hancko z Feyenoordu či Denis Vavro z Kodaně. Ohlasy vzbudilo i opomenutí Martina Valjenta z Mallorky. Přeci jen stopeři co čtvrtým rokem pravidelně nastupují ve španělské La Lize nerostou na stromě, ale 28letý obránce zkrátka nemá v současné reprezentaci místo.

V záloze by měl kralovat Stanislav Lobotka z Neapole, k dispozici je i kolega ze Serie A Ondrej Duda a nestárnoucí Juraj Kucka. Naskočit ale může také Patrik Hrošovský, Matúš Bero či Tomáš Rigo, který zažil průlomovou sezónu v Baníku.

Nominace Slovenska na mistrovství Evropy:
Brankáři: Martin Dúbravka (Newcastle United), Marek Rodák (Fulham), Jindřich Ravas (New England).
Obránci: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Norbert Gyömbér (Salernitana), Denis Vavro (FC Kodaň), Milan Škriniar (Paris Saint-Germain), Adam Obert (Cagliari), Dávid Hancko (Feyenoord Rotterdam), Vernon De Marco (Hatta Club), Sebastián Kóša (Trnava).
Záložníci: Matúš Bero (Bochum), Juraj Kucka (Slovan Bratislava), Tomáš Rigo (Baník Ostrava), Patrik Hrošovský (Genk), Stanislav Lobotka (Neapol), Ondrej Duda (Hellas Verona), László Bénes (Hamburk).
Útočníci: Dávid Ďuriš (Ascoli), Tomáš Suslov (Hellas Verona), Ivan Schranz (Slavia Praha), Róbert Boženík (Boavista Porto), David Strelec (Slovan Bratislava), Ľubomír Tupta (Slovan Liberec), Leo Sauer (Feyenoord Rotterdam), Lukáš Haraslín (Sparta Praha).

Sparťansko-slávistický útok

Zatímco v defenzivní a záložní řadě má Slovensko k dispozici hráče z PSG, Neapole či Premier League, v útoku tak nabito nemá. Velkou šanci na základní sestavu mají dva hráči pražských „S“. Ivan Schranz a Lukáš Haraslín.

Na hrotu má své místo Róbert Boženik z portugalské Boavisty. Z české ligy se dostalo i na Lubomíra Tuptu z Liberce, dále jsou v nominaci David Strelec, Dávid Ďuriš, Tomáš Suslov a Leo Sauer.

Ideální sestava

Dúbravka
Pekarík – Vavro – Škriniar – Hancko
Kucka – Lobotka – Duda
Schranz – Boženik – Haraslín

Slovensko čeká poměrně těžká skupina. Narazí totiž na Belgii, která tradičně patří k favoritům, na druhé místo si ale brousí zuby Ukrajina, která má velmi silný tým. Ani Rumunsko nebude úplně odevzdané. Ideální cesta do osmifinále tak nejspíš vede přes vítězství nad Rumunskem a ideálně bod s Ukrajinou na zajištění třetí postupující příčky.

Zdroj: Slovenská fotbalová reprezentace, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.