Spojte se s námi


Fotbal

Slovenské legendy kritizují výroky Calzony: Jiný trenér by tímto skončil, překladatel snad jen špatně překládal

Snad nejhorší možný start kvalifikace. Slováci na úvod cesty za účastí na Euru 2024 v Německu remizovali s Lucemburskem 0:0. Vedle hry a výsledku naši sousedé kritizují i výroky trenéra Francesca Calzony.

Publikováno

dne

Snad nejhorší možný start kvalifikace. Slováci na úvod cesty za účastí na EURO 2024 v Německu remizovali s Lucemburskem 0:0. Vedle hry a výsledku naši sousedé kritizují i výroky trenéra Francesca Calzony.

Slováci od prvních minut nevypadali jako vítězný tým. Soupeř byl první čtvrthodinu lepší, poté Slováci nevyužili dvě slibné šance, a když ani v závěru z kopačky Roberta Boženíka neuspěli, brali pouze bod.

V utkání byly i pasáže, které patřily hostům. Lucemburčané zjevně umí pracovat s míčem, kombinovat na malém prostoru, vůbec nepůsobili jako skoro o 40 míst žebříčku FIFA horší výběr.

„Kdyby to byl slovenský trenér, garantuji, že by po tomto zápase skončil. Buď máš výsledky, nebo je nemáš a jsi za ně zodpovědný. A toto byl hádám nejslabší výkon z pěti zápasů pod vedením tohoto trenéra,“ řekl v pozápasovém studiu Sport 1 Ján Mucha.

Italský kouč Francesco Calzona přitom postavil jedenáctku převážně z hráčů, kteří na klubové úrovní září. Sparťan Lukáš Haraslín drtí českou Fortuna ligu, Robert Polievka z Dunajské Stredy zase tu slovenskou.

I proto slovenskou veřejnost šokovalo, když trenér na tiskové konferenci zmínil, že je s výkonem i výsledkem vzhledem k průběhu spokojený a že hráče pochválil. Pokračoval, že je tým na začátku cesty a nelze ho zatím soudit.

„Spokojený? Nežertujme, asi byl na jiném zápase, protože já jsem viděl něco jiného. Pokud je spokojený, tak klobouk dolů. Potřeba nám pogratulovat k bodu a jdeme dál,“ pokračoval ironicky bývalý reprezentační gólman.

Slováci jsou prohrou s Lucemburskem nuceni porazit v neděli v domácím prostředí rivala v boji o postup Bosnu a Hercegovinu. Ta půjde do utkání plna sebevědomí po triumfu 2:0 nad Islandem.

Přístup trenérského týmu každopádně není ideální. Když Calzona na konferenci řekl, že by Slováci na podzim podobný zápas s Lucemburskem prohráli 0:4, dotklo se to i někdejšího skvělého stopera Martina Škrťela.

„To vážně? Jen doufám, že to ten překladatel špatně přeložil, jinak je to horší, než jsem si myslel,“ napsal Škrťel ve svém Instagram příběhu.

Zdroj: Sport 1, Instagram

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.