Spojte se s námi


Fortuna liga

Slovan Liberec je na vítězné vlně, ale neměli Bohemians kopat penaltu? Co si o zákroku myslí veřejnost?

Publikováno

dne

Slovan Liberec po špatném vstupu do sezóny vyměnil jako první tým Fortuna ligy trenéra. Na místo Pavla Hoftycha usedl Luboš Kozel a od jeho nástupu se mu relativně daří. Nyní má za sebou dokonce šňůru tří výher v řadě a severočeský celek postupně vystoupal až na 10. místo ligové tabulky.

V nadějné sérii se nachází skalpy Sigmy Olomouc (2:0), trápících se Teplic (2:1) a nyní i pražských Bohemians 1905 (2:1). Pod Ještědem je určitě nyní spoustu důvodů k radosti, ale je tu přece jen jedno ale. Měli domácí vyhrát i v posledním zápase s Bohemians?

Na Twitteru ředitel Klokanů Darek Jakubowicz upozornil na dost pochybnou situaci v pokutovém území Slovanu. Matěj Chaluš v souboji trefil hostujícího Martina Dostála loktem do obličeje. Rozhodčí penaltu nenařídil a situaci neopravil ani VAR, podívejte se sami.

K zákroku se vyjádřil i samotný Martin Dostál, který to v souboji s libereckým stoperem pořádně schytal: „Už jsem jednou takhle zlomený nos po podobném zákroku měl a říkal jsem si, že asi rozhodčí potřebuje, abych měl takové zranění. Za mě nás obral o penaltu. Po zápase mi sudí řekl, že jsem si na to naběhl, což viděl na hřišti a video mu to potvrdilo.“

U Nisy se každopádně z výhry 2:1 radovali po Tuptově brance z 88. minuty domácí. Bohemians Praha 1905 zůstávají po 13 odehraných zápasech na 12. místě s 12 body. Vymanit se ze skupiny o záchranu bude pro Klokany ještě pořádná fuška.

Reakce veřejnosti

Hrajete kulový, za zápas vystřelíte 2x na bránu a chtěli byste penaltu za situaci, kdy si útočník naběhne do hlavičkujícího stopera.“

„Každý, kdo si myslí, že toto neměla být penalta, spadnul z Marsu. Jasně, nejde skákat s rukama u těla, ale toto je jasný faul, ČK + stopka na pár zápasů. Klokan opravdu nejsem.“

„To už asi můžeme pískat vše, když za tohle chcete penaltu.

„Hráč nemůže jít do hlavičky takhle. Nevím jak vypadal fotbal, ale tohle je jasná penalta a žlutá.“

Očividně se na situaci neshodne ani fotbalová veřejnost. Někteří vidí jasnou penaltu, jiní by penaltu též neodpískali. Finální verdikt nad celou situací vynese pravděpodobně až komise rozhodčích.


Zdroje: Livesport, Darek Jakubowicz

Reklama

Oblíbené