Evropská liga

Slovácko se s Evropskou ligou loučí, Slavia remizovala a postupuje do play-off

Slovácko v odvetě proti Fenerbahce nedokázalo překonat náskok tureckého týmu a po remíze 1:1 se s Evropskou ligou loučí. To Slavia je šťastnější, i když se na postup pořádně nadřela. Po remíze 1:1 si zahraje, stejně jako Slovácko, play-off EKL.

Slovácko šlo z českých celků na řadu jako první, muselo dohánět třígólovou ztrátu z úvodního utkání, což se zdálo jako nemožné. A také že tomu tak bylo.

Tým Martina Svědíka nebyl lepším než ten turecký, který se dostal do vedení v 56. minutě. Dvě minuty poté ale dokázal vyrovnat Ondřej Šašinka.

Bylo ale jisté, že postup se v Uherském Hradišti konat nebude. Zápas nakonec skončil smírně 1:1 a Slovácko alespoň částečně přispělo do národního koeficientu. Smutnit ale nemusí, šanci na skupinovou fázi bude mít ještě v Evropské konferenční lize.

O půl hodiny později začínal zápas Slavii, která doma vyhrála 2:0. V odvetě se obávala nejen kvalitního výkonu Řeků, ale i fanoušků či trávníku.

Všechny obavy se vyplnily, trávník byl velmi podmáčený a fanoušci mimo pozitivní podpory vytrvale svítili lasery do očí hráčů Slavie. Možná i to je rozhodilo natolik, že mohli po poločase o náskok přijít.

Díky vynikajícímu výkonu Aleše Mandouse byl ale po poločase stav 0:0. Po necelé hodině hry ale už i on padl. Po centru Juankara se prosadil Andraž Šporar.

Další branku ale Řekové přidat nedokázali a Slavia naopak v nastavení vyrovnala z kopačky Václava Jurečky. Sešívaní se mohou těšit na play-off, ve kterým vyzve polský Raków.

Zdroj: SK Slavia Praha, 1.FC Slovácko