Slávistky podlehly v přátelském utkání Realu Madrid 0:2

Fotbalistky pražských S dostaly možnost utkat se se slavným Realem Madrid. První na řadu přišla Slavia, která se statečně držela, avšak na královský celek nestačila a podlehla 0:2.

Již před startem utkání bylo jisté, že se obrana a zejména mladá brankářka Olivie Lukášová nudit nebudou. A také že tomu tak od prvních minut bylo.

Real Madrid se prvně prosadil ve 13. minutě, když otevřela skóre Esther Gonzalez Rodriguezová. Tato devětadvacetiletá fotbalistka se v minulé sezoně v lize trefila hned čtrnáctkrát.

O chvíli později se předvedla gólmanka Slavie, která nedopustila navýšení vedení. Slavia následně mohla vyrovnat, Tereza Szewieczková ale nedokázala obejít brankářku hostí.

Ve 32. minutě se skóre měnilo, ovšem ne tak, jak si fanoušci na stadionu přáli. Caroline Weirová si naběhla na zadní tyč a Lukášová již neměla čas nikterak zareagovat.

Právě ona se ale předvedla o pět minut později, když ukázala své kvality proti přízemní střele. Druhý poločas nabídl větší šanci až po necelé hodině hry, slávistky ale vychytala Meline Gerardová.

Zápas již žádný gól nenabídl a Real Madrid zvítězil 2:0. Slávistky se přesto dočkaly děkovačky a nyní je na řadě Sparta, která vyzve španělský celek z hlavního města v sobotu. Zápas se hraje v sobotu od 11 hodin.

Zdroj: Livesport, SK Slavia Praha