Spojte se s námi


Fortuna liga

Slávisté ostře kritizují Trpišovského: Druhé místo by uhrál každý trenér, místo atletů chceme fotbalisty

Pouze týden vydržela pražská Slavia na čele tabulky Fortuna ligy. Nedělní prohrou 0:1 na půdě Plzně pustila na první místo Spartu, fanoušky sešívaných ale mnohem více mrzí předvedený výkon. Na svěřencích Jindřicha Trpišovského necítili, že dali do zápasu sto procent.

Publikováno

dne

Pouze týden vydržela pražská Slavia na čele tabulky Fortuna ligy. Nedělní prohrou 0:1 na půdě Plzně pustila na první místo Spartu, fanoušky sešívaných ale mnohem více mrzí předvedený výkon. Na svěřencích Jindřicha Trpišovského necítili, že dali do zápasu sto procent.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Slavia se v Plzni musela obejít bez dvou lídrů základní sestavy, Tomáše Holeše a Davida Douděru nepustilo do hry zranění. A jako by právě energičnost Douděry tolik chyběla, protože to byli svěřenci Jindřicha Trpišovského, kteří vypadali jako po zápase v evropských pohárech.

Jedno křídlo v kádru

Přestože červenobílí potřebovali vyhrát, v sestavě chyběl Matěj Jurásek, jenž je kvalitní v soubojích jeden na jednoho. Výsledkem bylo, že Slavia z křídel v podstatě nebyla nebezpečná a její největší a v podstatě jediná šance přišla v páté minutě.

„Až skončí tahle éra slušných atletů a maratonců, zkusme taky jedou přivést fotbalisty a rychlá technická křídla. Děkuju za všechny, co chtějí vidět moderní fotbal,“ napsal v lajkovaném komentáři pod tiskovou konferenci fanoušek Sid.

Otázka málo technických hráčů v kádru se řeší od léta. Odešel spolehlivý Peter Olayinka i další typické křídlo Moses Usor, Ewertona Slavia poslala hostovat do Baníku Ostrava. Z klasických křídel zůstal jen Jurásek, Conrad Wallem nebo Ivan Schranz jsou typologicky přece jen odlišní.

Trpišovský měl štěstí

Trenér Trpišovský v neděli prohrál šesté z osmi utkání proti Miroslavu Koubkovi. Zkušený Kouč mu minulé dvě sezony s trochou nadsázky v barvách Hradce Králové sebral titul, nyní ho podruhé v řadě porazil v roli manažera Plzně.

A nebyly to zdaleka náhodné výhry. Po podzimní výhře Západočechů 2:1 se psalo o jednom z ofenzivně nejhorších domácích výkonů Slavie za poslední roky, tentokrát se červenobílí za celý zápas dostali do jediné větší šance.

„Trpišovský zdůvodní všechno, ale nikdy jsem od něj neslyšel: ,chyba je ve mně.´ S největším rozpočtem v lize by druhé místo uhrál každý trenér. Měl štěstí, že přišel do Slavie, když byla Sparta ve sr**kách a Plzeň byla stará,“ napsal další příznivec sešívaných.

Přestože shazování tří ligových titulů v řadě je hodně odvážné, ostrá slova se v komentářích opakovala. A to nejen na YouTube kanále Slavie, ale také například pod vyjádřením kouče Trpišovského na platformě X.

Trpělivost fanoušků mizí, přeci jen Slavia minulé dva ročníky ztratila právě v této fázi soutěže. Ročník bez trofeje by byl velkou čarou přes rozpočet.

Zdroj: SK Slavia Praha, Slavia TV, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.