Spojte se s námi


Evropská liga

Slavii táhne napůl odepsaný a podceňovaný hráč. Stává se z něj lídr

Střed zálohy = Oscar Dorley s Christosem Zafeirisem. Tak zněly predikce základní sestavy Slavie před startem jara. Norský středopolař se ale zranil, šanci dostal Petr Ševčík a snad poprvé za poslední tři roky se zdá být ve formě a zároveň zdravý.

Publikováno

dne

Střed zálohy = Oscar Dorley s Christosem Zafeirisem. Tak zněly predikce základní sestavy Slavie před startem jara. Norský středopolař se ale zranil, šanci dostal Petr Ševčík a snad poprvé za poslední tři roky se zdá být ve formě a zároveň zdravý.

Je to sezónu co sezónu stejné. Petr Ševčík se dostane do formy, odehraje dva zápasy v jednom týdnu a zraní se. Tentokrát jako jediný slávista spolu s Igohem Ogbuem a Conradem Wallemem nastoupil v prvních čtyřech kolech v základní sestavě. Jako jediný odehrál všechny minuty.

Útočníkům tam, kam to chtějí

Rozdíl mezi Zafeirisem a Ševčíkem byl krásně vidět v nedělním utkání. Nor sice o poločase vinou zranění střídal, i tak ale lze tvrdit, že ho český reprezentant převýšil. Jakmile převzal míč na polovině hřiště, zvedl hlavu a hledal prostor, kam poslat míč svému spoluhráči.

Kopací techniku měl Ševčík vždy výbornou, zvláště pak míče do kapsy. Mít Muhamed Tijani kvalitnější první doteky, mohlo být proti Pardubicím o poločase hotovo. V tomto ohledu si zaslouží pochvalu za přihrávky i Tomáš Vlček.

Podobné přihrávky za obranu vyhrály Slavii i zápas s Jabloncem. Ševčík každopádně v prvních dvou kolech asistoval a připravil řadu velkých šancí. Koneckonců druhý nedělní gól byl minimálně z 50 procent jeho práce.

Řeč těla, která mu dlouho chyběla

Ševčík má bezpochyby pohybový potenciál, to samé co se týče přihrávek. V minulých sezónách mu bylo ale kolikrát vytýkáno, že nehraje naplno. Nemluvil, nechodil do soubojů naplno a přestože byl ve Slavii jeden z nejzkušenějších, nebylo z něj cítit lídrovství.

Proti Pardubicím dostal kapitánskou pásku, už to o něčem vypovídá. Ve druhé půli se hádal s rozhodčím i hráči Pardubic, bylo znát, že mu zápas není lhostejný. Zjevně sám cítí, že má po dlouhých měsících opět plnou důvěru trenéra.

Řeč čela zvláště u Ševčíka lze brát i doslovně. Jeho typická ladnost je zpět, což krásně dokumentuje potažení míče před druhým gólem Pardubicím. Kdo by před startem jara čekal, že do náročného programu půjde Slavia s lídrem v podobě Ševčíka?

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.