Slavia v Liberci vyválčila vítězství! Jak zápas zhodnotil trenér Jindřich Trpišovský?

Pražská Slavia se dokázala vrátit na ligové trávníky vítězně. Nad Slovanem Liberec zvítězila 1:0, ale zápas měl hodně bojovný charakter a domácí hráči sešívané kousali. Jak utkání zhodnotil trenér Jindřich Trpišovský?

Zdroj: SK Slavia Praha

Tři body, další vítězství! Slavia je v domácí lize k nezastavení. Tentokrát však výhru doslova vyválčila a domácí Slovan Liberec ji dlouho statečně vzdoroval.

Oba týmy podaly především bojovný výkon. Slávisté nastoupili v dost obměněné sestavě a i v jiném rozestavení. Zápas na stranu hostujícího celku nakonec převážili až střídající hráči, kteří hru sešívaných dost pozvedli.

V 60. minutě na hřiště přišli Lukáš Provod, Petr Ševčík a Ibrahim Traoré. Právě tato středová trojice byla dost možná klíčovým faktorem vítězství.

O konečném výsledku rozhodl moment z 82. minuty, Jan Kuchta byl v pokutovém území Slovanu Liberec zasažen kopačkou Mariose Pourzitidise a poroučel se k zemi.

Rozhodčí Hrubeš penaltu nejprve neodpískal, ale po konzultaci a zhlédnutí situace na VARu svůj verdikt změnil. V 84. minutě se k penaltě postavil Ondřej Kúdela a nekompromisně ji proměnil. Slávisté si zápas následně pohlídali a od Nisy si odvezli 3 body.

Hodnocení Jindřicha Trpišovského

“Myslím si, že to byl ošklivý fotbal, ale na obranu hráčů, na tomhle hrát ligové utkání je hrozně složité, protože to hřiště je rozbité, suché, zapískované. V druhé půli už tam byly alespoň nějaké kombinační věci z obou stran,” v rychlosti zhodnotil utkání trenér Jindřich Trpišovský.

První půle byla asi za trest na koukání. My jsme rádi za 3 body, to je asi maximum, co jsme tu mohli vytěžit,” dodal slávistický lodivod.

“Všichni, kdo tam nastoupili, nám strašně pomohli. Z voleje bych řekl, že nám hrozně pomohl Traoré. On je schopný udržet míč i na tom komplikovaném terénu,” vysvětlil Trpišovský.

“Myslím si, že od 60. minuty jsme byli lepší díky těm střídáním. Liberec hrál první poločas strašně náročně, Sadílek a spol. toho hodně naběhali, takže tam bylo i víc místa a pak už to bylo o tom, jestli se nám nějaká akce povede,” vychválil střídající hráče trenér sešívaných.

Zdroj: O2 TV Sport