Spojte se s námi


Fortuna liga

Slavia reaguje na kauzu Nezmar: Klub kategoricky odmítá nařčení a bude se aktivně bránit

Etická komise zahájila disciplinární řízení s Janem Nezmarem a Slavií Praha, ve které v minulosti působil. Vyšetřovat bude možné ovlivnění regulérnosti zápasu proti Olomouci, který se hrál v roce 2019. Klub se nyní k situaci vyjádřil.

Publikováno

dne

Etická komise zahájila disciplinární řízení s Janem Nezmarem a Slavií Praha, ve které v minulosti působil. Vyšetřovat bude možné ovlivnění regulérnosti zápasu proti Olomouci, který se hrál v roce 2019. Klub se nyní k situaci vyjádřil.

Etická komise se rozhodla zahájit řízení s Janem Nezmarem a pražskou Slavií. Důvodem jsou policejní odposlechy z kauzy dřívějšího fotbalového bosse Romana Berbra.

Nezmar byl v té době sportovním ředitelem Slavie, a z toho důvodu bude v případě potvrzeného přečinu potrestána i ona. A čím se vlastně bude Etická komise zabývat?

„V obou případech se bude Etická komise FAČR zabývat možnými skutky: Ovlivnění regulérnosti utkání FORTUNA:LIGY SK Slavia Praha–SK Sigma Olomouc hraného dne 27. 4. 2019 a opakovaného vyvíjení činnosti směřující ke zprostředkování vyplacení blíže nespecifikovaného peněžitého plnění ve prospěch pana Romana Berbra, jenž mělo sloužit jako úplatek za ovlivnění regulérnosti soutěže FORTUNA:LIGY v soutěžním ročníku 2018/2019 ve prospěch SK Slavia Praha,“ prohlásila Etická komise FAČR.

Samotná Slavia se nyní rozhodla reagovat a vydala prohlášení, ve kterém kategoricky odmítá veškerá nařčení a hodlá se aktivně bránit.

Slavia a její vyjádření

SK Slavia Praha bere na vědomí dnešní zahájení disciplinárního řízení ze strany Etické komise FAČR. Ve věci údajného, spekulativního ovlivnění regulérnosti utkání mezi týmy SK Slavia Praha a SK Sigma Olomouc hraného dne 27. dubna 2019 a snad i celého ročníku FORTUNA:LIGY 2018/2019.

Taková nařčení klub kategoricky odmítá. Slavia zdůrazňuje, že v souvisejícím mnohaletém probíhajícím trestním řízení nebyla proti klubu vznesena žádná obvinění a žádný z funkcionářů klubu v něm nevystupoval ani jako svědek.

Navíc je nesporným faktem, že v zápase proti SK Sigma Olomouc nedošlo k vůbec žádné situaci, která by mohla zavdat jakémukoli podezření o ovlivnění zápasu.

Klub se nejprve seznámí s obsahem spisu, ale kategoricky prohlašuje, že se Slavia nikdy nedopustila nezákonného jednání, neusilovala o ovlivnění rozhodčích v rozporu s pravidly fair-play a nikomu neposkytovala a ani neslibovala žádné finanční výhody v této souvislosti. Záležitost nyní převezmou právní zástupci a klub se bude aktivně bránit.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.