Živé výsledky
  • NLD
    NLD
    MAR
    MAR
  • Pob
    Pob
    NOR
    NOR
  • FRA
    FRA
    Švé
    Švé
  • MEX
    MEX
    ECU
    ECU
  • Ang
    Ang
    Dem
    Dem
  • BEL
    BEL
    SEN
    SEN
  • USA
    USA
    BIH
    BIH
  • ESP
    ESP
    Rak
    Rak
  • PRT
    PRT
    HRV
    HRV
  • CHE
    CHE
    DZA
    DZA
  • Yun
    Yun
    Hen
    Hen
  • IK
    IK
    Mja
    Mja
  • AUS
    AUS
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    CPV
    CPV
  • COL
    COL
    GHA
    GHA
  • Qin
    Qin
    Sha
    Sha
  • Lia
    Lia
    Cho
    Cho
  • BEI
    BEI
    Sha
    Sha
  • Dal
    Dal
    Wuh
    Wuh
  • TIA
    TIA
    She
    She

Slavia přivítala další posilu z Nigérie. Chinedu byl součástí kádru v utkání Youth League

Slavia přivítala další posilu z Nigérie. Chinedu byl součástí kádru v utkání Youth League
Foto: SK Slavia Praha

Pražská Slavia pravidelně přivádí nadějné tváře ze zahraničí a v létě dorazil i nadějný Nigerijec Isaiah Chinedu. Ten ale kvůli vízům debutoval ve Slavii až v říjnu a nyní byl součástí juniorky v utkání Youth League na Atalantě.

  • Slavia přivítala další nigerijskou posilu
  • Chinedu byl součástí kádru juniorky v Youth League
  • Slavia podlehla Atalantě 0:2

Slavia přivítala nigerijskou posilu

Pražská Slavia začala více spolupracovat s akademiemi v Africe a díky tomu pravidelně přivádí tamní hráče. Projekt je zatím příliš brzy hodnotit, avšak na letní posilu Isaiaha Chinedua si museli fanoušci nějaký čas počkat. Do Slavie dorazil v létě, ale dlouho musel řešit potřebná víza.

V říjnu se vše konečně dotáhlo a osmnáctiletý fotbalista zamířil do týmu U20 hrající ČFL. V něm se setkal s Mubarakem Suleimanem, se kterým hrával v dresu akademie Right 2 Win. Premiéry se pak dočkal 11. října, když nastoupil na necelou půlhodinu proti Loko Praha.

Utkání, které by se dalo nazvat soubojem C týmů pražských S, vyhrál tým Loko Praha 2:1. Slavia U20, která licenci před startem sezony odkoupila, aktuálně drží krásnou šestou příčku. Na postup ale pochopitelně myslet nemůže, protože má B-tým ve druhé lize.

Mimo již zmíněné hráče jsou součástí „C-týmu“ Slavia i další fotbalisté Nigérie, a to devatenáctiletý Izuchukwu Okonkwo a dvacetiletý Victor Uduebo. Ten ale už postupně začíná hrát i za druholigovou rezervu.

Chinedu strávil zápas na lavičce

Chinedu odcestoval se Slavií i do italského Bergama, avšak nikoliv na zápas Ligy mistrů, ale na utkání UEFA Youth League. V soutěži dosud Slavia získala čtyři body a chtěla si dojít pro další. Mladý Nigerijec strávil celý zápas na lavičce, Suleiman odehrál 16 minut.

Slavia padla s Atalantou 0:2

Slavia naskočila do utkání se silnou sestavou. Nechyběli v ní třeba Samuel Pikolon, Marek Naskos, Jakub Kolísek či Štěpán Beran. V útoku pak byl i šestnáctiletý Polák Bartosz Szywala, který do Slavie dorazil v září tohoto roku. Pouze na lavičce byli lídři Adam Rajnoha s Petrem Potměšilem.

Slávisté šli do utkání v roli týmu, který dosud neprohrál, zatímco Atalanta byla do té doby bez bodového zisku. Mírným favoritem ale přesto byli domácí. Ti byli v utkání lehce aktivnější v ofenzivní fázi, Slavia ale držela více míč na svých kopačkách.

Utkání pro český celek každopádně pozitivní výsledek nemělo. Po hodině hry si Kolísek vstřelil vlastní gól a výhru celku z Bergama pečetil v závěru šestnáctiletý Francesco Gasparello. Atalanta tak slaví úvodní tři body do tabulky, které se jí rozhodně budou ještě hodit.

Zdroj: Autorský článek

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů

Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů