Chance Liga
Slavia přivedla hráče, který má nahradit Dioufa. Javorček sbíral zkušenosti i proti Bayernu Mnichov
Slavia nepřestává posilovat. Už třetím nováčkem v týmu Jindřicha Trpišovského se podle předpokladů stal slovenský levonohý krajní obránce Dominik Javorček. Reprezentant do 21 let odehrál minulý ročník v německé Bundeslize, kde si za Kiel zahrál třeba proti Bayernu Mnichov.

Slavia nepřestává posilovat. Už třetím nováčkem v týmu Jindřicha Trpišovského se podle předpokladů stal slovenský levonohý krajní obránce Dominik Javorček. Reprezentant do 21 let odehrál minulý ročník v německé Bundeslize, kde si za Kiel zahrál třeba proti Bayernu Mnichov.
- Slavia přivedla třetí letní posilu
- Do Edenu dorazil Dominik Javorček
- Hráč má zkušenosti z Bundesligy
Už třetí posilu oznámila během tohoto transferového okna pražská Slavia. Po Michalu Sadílkovi a Youssouphovi Sanyangovi dorazil další levák, krajní obránce Dominik Javorček.
Slovenský reprezentant do 21 let se právě připravuje na domácí Euro, ale i tak se jeho přesun do sešívaného dresu dotáhnul ještě před úvodním duelem proti Španělům, který je v plánu již tuto středu.
Dvaadvacetiletý Javorček podepsal smlouvu do roku 2029 a ve Slavii by mohl nahradit El Hadji Malicka Dioufa.
U dvacetiletého Senegalce se předpokládá, že brzy zamíří do některé z top evropských soutěží, dlouhodobě ho sledují například kluby z anglické Premier League. Javorček by tak mohl pro příští sezonu vytvořit na levé straně Slavie tandem s Ondřejem Zmrzlým.
Hostování v bundesligovém Kielu
Minulý ročník strávil odchovanec Žiliny na hostování v bundesligovém Kielu, kde se ale do základní sestavy prosadil pouze několikrát. Celkově zasáhl do 13 utkání a týmu pomohl dvěma asistencemi.
Severoněmecký celek to ale mezi elitou udržet nepomohlo a po roce se poroučel zpátky o patro níže. Po návratu z reprezentace se bude Javorček hlásit u Jindřicha Trpišovského.
„Věděl jsem, že Slavia je obrovský klub, největší v Česku. Věřím, že to bude skvělý krok pro mou kariéru a pomůže mi se posunout výkonnostně dál. Moc se na to těším,“ prozradil slovenský fotbalista v prvním rozhovoru pro klubové stránky. Na tvrdou konkurenci je metr a 83 centimetrů vysoký borec, který vyniká značnou intenzitou hry, zvyklý.
💬 „Věřím, že to bude skvělý krok pro mou kariéru a pomůže mi se posunout výkonnostně dál. Po rozhovorech s trenérem jsme se shodli, že styl Slavie mi bude sedět. Bundesliga byla výborná škola,“ říká nejnovější posila Slavie Dominik #Javorček2029. 🇸🇰
— SK Slavia Praha (@slaviaofficial) June 9, 2025
Čtěte první rozhovor 👇
Slavia se chystá na Ligu mistrů
Však svůj první ostrý duel v Německu absolvoval proti pozdějšímu vítězi soutěže, Bayernu Mnichov. „Jejich hráči měli neuvěřitelnou kvalitu, ale myslím, že jsme si jako tým na tu úroveň rychle zvykli a v dalších zápasech už to bylo mnohem lepší,“ řekl ke své zkušenosti s gigantem evropského fotbalu, který v září loňského roku porazil Kiel na jeho hřišti jednoznačně 6:1.
Na konfrontaci s předními celky starého kontinentu se může Javorček ale těšit také v dresu Slavie. Mezi osmi soupeři v Lize mistrů bude zcela jistě některá těžká váha Evropy. Dostane třeba proti Realu Madrid slovenský obránce důvěru?
Zdroj: Autorský článek

-
Chance Ligapřed 2 dny
Sparta a její bývalý hráč jsou chudší o téměř 100 milionů. Turci neposlali peníze
-
Chance Ligapřed 2 dny
Haraslín chce do Bratislavy, ale se Spartou se nejde dohodnout, tvrdí šéf Slovanu. Je připraven jednat
-
Chance Ligapřed 3 dny
Další ztráta lídra Sparty! Laci míří do Turecka, podepíše v Rizesporu
-
Chance Ligapřed 4 dny
Sparta velkým řezem neprošla. Takto by mohla vypadat její sestava na startu ligy