Slavia před dvěma lety porazila v nastavení Sevillu! Jak se zápas vyvíjel?

Pražská Slavia slaví dvouleté výročí od postupu nad Sevillou. Tým Jindřicha Trpišovského byl minutu od vyřazení, nakonec ale mohli fanoušci sešívaných slavit. Gól v poslední minutě jim zařídil postup do čtvrtfinále Evropské ligy.

Zdroj: SK Slavia Praha

Slavia již v prvním utkání ukázala své herní kvality a ze Sevilly si odvezla nadějný výsledek 2:2. Tomu, co se později stalo v Edenu, by ale nikdo předem neuvěřil.

Slavia se v odvetě dostala díky gólu Michaela Ngadeua do vedení. V závěru prvního poločasu ale fauloval brankář Ondřej Kolář a tým Tomáše Vaclíka měl výhodu pokutového kopu.

Wissam Ben Yedder se nemýlil a do kabin se šlo za stavu 1:1. Chvíli po příchodu kopala penaltu Slavia, kterou Tomáš Souček s přehledem proměnil.

Munir El Haddadi ale v 54. minutě nádhernou střelou z dálky srovnal. Zápas tak skončil 2:2 a šlo se do prodloužení. Slavia ale nezačala dobře.

V 98. minutě totiž skóroval Franco Vazquez a všechny naděje byly pryč. Slavia totiž kvůli pravidlu venkovního gólu musela vstřelit ještě dvě branky.

O čtyři minuty později ale byla zpět v zápase! Mick Van Buren vyrovnal na 3:3 a Slavia věřila v obrat.

Toho se také dočkala. Ve 119. minutě se po skrumáži dostal míč až k Ibrahimu Traorému, od něhož doskákal až do sítě.

Fanoušci Slavie tak měli zážitek, na který do konce života nezapomenou. A to i z důvodu, že utkání mohli sledovat živě na stadionu.

Zdroj: Livesport