Spojte se s námi


Fortuna liga

Slavia Praha v problémech! Etická komise ji řeší kvůli podezření z ovlivňování zápasů

Etická komise Fotbalové asociace České republiky zahájila řízení s týmem SK Slavia Praha a jejím sportovním ředitelem Jiřím Bílkem. Jde o podezření, kdy měla být narušená regulérnost dvou zápasů ve třetí lize v roce 2019, mělo se jednat o utkání slavistického B týmu.

Publikováno

dne

Etická komise Fotbalové asociace České republiky zahájila řízení s týmem SK Slavia Praha a jejím sportovním ředitelem Jiřím Bílkem. Jde o podezření, kdy měla být narušená regulérnost dvou zápasů ve třetí lize v roce 2019, mělo se jednat o utkání slavistického B týmu, představenstvo klubu však podezření odmítá.

Jiří Bílek, který v současné chvíli působí ve Slavii jako sportovní ředitel, patřil dříve k rezervě Slavie, které hrály třetí ligu. Zde zastával stejnou roli jako nyní. Šíří se zprávy, že tento muž během září 2019 často telefonicky komunikoval s Romanem Rogozem.

Rogoz a Vyšehrad jsou zapleteni v kauze o ovlivňování zápasů, která se točila také kolem Romana Berbra, bývalého místopředsedy Fotbalové asociace.

Bílek s Rogozovem měl mimo jiné mluvit i o rozhodčích. Etická komise jej podezřívá, že se mohl dopustit přečinu při zápasech Slavie B s Benešovem (2:4) a rezervou Příbrami (2:1). Tato utkání měl na starosti rozhodčí Tomáš Grimm.

Jméno Bílka se již několikrát objevilo v policejních odposleších, i přesto tento muž a také tým Slavia Praha podezření odmítají.

„Klub se musí nejprve seznámit s obsahem spisu, v každém případě má v plánu v rámci tohoto řízení aktivně bránit. Jsme přesvědčeni, že se v průběhu řízení ukážou veškerá podezření jako neopodstatněná,“ uvedl klub na svém webu.

Co řekl Bílek? „Podobné obvinění kategoricky odmítám, není to pravda. Neměl jsem jakoukoliv motivaci vytvářet tlak na rozhodčí a ovlivňovat zápasy B-týmu. Je mi nesmírně líto, že vytržení takovéto poznámky z kontextu celé situace takto zásadně poškozuje moji lidskou pověst,“ uvedl obviněný pro MF DNES.

Rezerva Slavie v letošní sezóně působí ve druhé lize, kam postoupila. V rámci této aféry už Etická komise potrestala několik osob včetně Rogoze. Trestu se nevyhnul ani Vyšehrad, který komise vyloučila z třetí ligy.

Zdroj: Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.