Spojte se s námi

Fotbal

Slavia po konci v Evropě musí úžit kádr a vydělat. Bude ale o někoho zájem?

Minulý rok se dostali do semifinále mistrovství Evropy, letos budou Dáni jedním z černých koní světového šampionátu v Kataru. V původní nominaci se nenachází bývalý hráč Slavie Alexander Bah, ještě však má šanci se na turnaj dostat.

Publikováno

dne

Zatímco poslední sezóny se ve všech přestupových období spekulovalo o dvou třech hvězdách Slavie, které by mohly odejít, letos se na první dobrou nenabízí žádné jméno. Sešívaní mají za sebou nejslabší pohárový půlrok za poslední roky, po nepostupu do vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy však někde potřebují získat své peníze zpět. Jenže kde to půjde?

Loni v zimě se psalo o Danielu Samkovi, Alexanderu Bahovi či Tomáši Holešovi, letos v létě pak opět o Bahovi, dále byl zájem o Yiru Sora nebo Aihama Ousoua. A po zásluze, všichni hráči se výrazně podepsali pod cestu do čtvrtfinále Konferenční ligy.

Letos ale klíčové hráče červenobílých trápily zdravotní problémy a nikdo výrazně nevystřelil. Z trojice Lukáš Provod, Petr Ševčík, Holeš byl neustále někdo zraněn, Sor když hrál, tak to nebylo ono, Ousou vedle Kačaraby spadl do průměru a ani žádná z letních posil neměla takový vliv, jaký se při koupi očekával.

Největším lákadlem pro evropské kupce by měl být David Jurásek. Nejen díky třem asistencím ve skupině a dvěma v kvalifikaci, ve 22 letech byl jednoduše nejlepších hráčem Slavie ve skupině. Spolehlivý do obrany, nebezpečný do útoku, dobře zahrává rohové kopy.

Na levého beka evropského fotbalu má skvělé parametry, Jindřich Trpišovský ho však rozhodně nepustí. Nepsané pravidlo ve Slavii zní „pokud nepřijde životní nabídka, prodáme tě nejdřív rok a půl od příchodu do Slavie.“

Jurásek je v klubu rok, ale to samo o sobě není tak důležité. Je to mladý hráč a právě s nimi chce Slavia dlouhodobě pracovat.

V létě končí smlouva Peteru Olayinkovi a pokud neplánuje prodloužit, bylo by ze strany Slavie rozumné ho v zimě pustit a vydělat alespoň nějaké peníze. Minimálně dva miliony eur by mohly přistát do klubové kasy.

Další zdroje příjmu si už sešívaní nemohou dovolit pustit. Ousou si rozhodně za rok a půl vybudoval určité jméno, Slavia ale vzhledem k situaci v obraně stopera neprodá.

Oscar Dorley sice též patřil k nejlepším hráčům Slavie, je to ale tichý člověk, který se dlouho adaptuje na nové prostředí. Navíc mu sedí spolupráce s Jindřichem Trpišovským, tudíž nemá jediný důvod odejít.

Slavia tedy skutečně nemůže skrz žádného hráče vydělat balík peněz, který v minulosti inkasovala za Tomáše Součka, Vladimíra Coufala či Baha. Minimálně zúžit kádr ale musí, jinak bude boj o místo v sestavě opravdu na život a na smrt.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené