Reklama

Slavia plánuje výstavbu největší fotbalové akademie v České republice! Kdy k ní dojde?

Pražská Slavia začne na jaře roku 2022 údajně budovat největší fotbalovou akademii na území ČR. Červenobílí svojí budoucnost vidí ve výchově talentů a jejich následném prodeji, dle toho by se měla řídit i přestupová politika klubu. Je to cesta k prosperitě?

Poslední otázka je hodně k zamyšlení. Časy hojnosti sice stále trvají, ale pokud klub přestane stavět na zkušenostech a kádr složí převážně z mladíků na prodej, tak fanoušci Slavie musí začít počítat s tím, že mohou přijít i sezóny bez trofejí.

Na druhou stranu, je to cesta k prosperitě? To možná ano. Udržitelná prosperita jde vytvořit i v tak nákladném odvětví, jako je fotbal.

Ale to jde pod jedinou podmínkou, kluby musí vychovávat nadstandardní hráče pro TOP 5 evropských lig.

Na podobném modelu se vezou portugalské týmy Porto nebo Benfica. Které většinu sezón operují v černých číslech.

Celý projekt slávistické akademie by měl vzniknout v Praze-Šeberov, kde Slavia údajně získala 150 000m², na kterých vystaví 11 fotbalových hřišť! To je zázemí hodné velkoklubu.

Celý projekt by měl údajně odstartovat v březnu roku 2022 a měl by být dokončen nejpozději v září 2023, když skončí první etapa stavby. V blízké budoucnosti se dozvíme, co je na této informaci ze slávistické fanstránky pravda.

Zdroj: slaviapraha_ – Fan Page

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Kde by vzali peníze na koupě 150.000 m2 pozemku v Praze (30 tis.za m2 v té to lokalitě cena k 1.7. 2021) a kde další nemalé peníze na stavbu hřišť a zázemí – co je to zase za Tvrdíkovinu ? 2 roky se chvastal že se navýší kapacita v Edenu na 30 tis. diváku a bude to Národní stadion ( vše mělo stát do 800 mil.kč) a skutek utek jen bla bla bla !

    • Zloděj a Eurohujer Křéťa nepustil chlup a tak jste zaspali. Národní stadion v Edenu by byl logický počin. Vy chcete stavět na Strahově, good luck… Tam budete moc rádi dojíždět😅

  2. Slavia už toho nakvokala tolik, že nakonec skončila v rukou bolševické Číny a s loserem exbolševikem Tvrdíkem u kormidla. Cirkus Eden baví každým svým výrokem. Téma až do jara: Zóna ACS – Cirkus Eden 1:0 jako kočka s myší.

    • Ty ubohý primitive, to byla kočka a myš? Kočka -myš, to bylo předchozí 3 zápasy se skore 0 bodů a 0:8 na góly z pohledu ACS.Tady, v remízovém zápase padla náhodná branka po teči a ty děláš jako by jste přejeli Barcelonu.

  3. Á, Evžen, lovec žen! Myši se počítaj až po lovu pakosto! To seš opravdu tak zabedněnej? Ale vlastně jo, bejt Sralťan je diagnóza, bohužel nevyléčitelná

  4. Tak jsme si vyzkoušeli, že se dá proti průměrným týmům hrát i v 10 i za velké snahy rozhodčího. Tak se kluci dejte do cajku čekají nás těžší soupeři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené