Živé výsledky
  • FLA
    FLA
    SAO
    SAO
  • GRE
    GRE
    FLU
    FLU
  • BRA
    BRA
    COR
    COR
  • LIV
    LIV
    SUN
    SUN
  • NYR
    NYR
    CLT
    CLT
  • CLB
    CLB
    CIN
    CIN
  • Vas
    Vas
    MIR
    MIR
  • Wre
    Wre
    LEE
    LEE
  • DCU
    DCU
    TOR
    TOR
  • NYC
    NYC
    CHI
    CHI
  • NER
    NER
    ATL
    ATL
  • MTL
    MTL
    MIA
    MIA
  • PHI
    PHI
    SEA
    SEA
  • HOU
    HOU
    AUS
    AUS
  • MIN
    MIN
    Van
    Van
  • STL
    STL
    COL
    COL
  • ORL
    ORL
    NSH
    NSH
  • DIE
    DIE
    DAL
    DAL
  • SJE
    SJE
    LAG
    LAG
  • LAF
    LAF
    SKC
    SKC

Slavia nedopustila žádné drama a v Karviné si zastřílela. Výhru 4:0 řídil Kušej

Slavia nedopustila žádné drama a v Karviné si zastřílela. Výhru 4:0 řídil Kušej
Foto: SK Slavia Praha

Slavia v posledním venkovním zápase základní části Chance Ligy žádné překvapení nedopustila. Po vypadnutí z MOL Cupu se Sigmou Olomouc zvítězila v Karviné 4:0 a opět se přiblížila zisku vysněného titulu. Trefili se dvakrát Vasil Kušej, Lukáš Provod a David Moses.

  • Slavia bez problémů zvítězila v Karviné
  • Trefili se dvakrát Kušej, Provod a Moses
  • Ligu vede o 16 bodů, Viktoria Plzeň má ale zápas k dobru

Ačkoliv forma Slavie v posledním měsíci není ideální, stále více se přibližuje vysněné trofeji. Můžou za to ztráty rivalů, kteří už ve hře v podstatě nejsou. Přeci jen před zápasem byla ztráta druhé Viktorie na vedoucí Slavii propastných 13 bodů.

Sešívaní k tomu ještě moc dobře věděli, že se svými soupeři budou v nadstavbě hrát v domácím prostředí. Důležité bylo vícekrát neztrácet, aby se tým nedostal do tlaku. Díky několika hostováním v týmu Karviné si navíc vítězství trošku pojistila už před zápasem.

Králem první půle byl Vasil Kušej

Oproti utkání MOL Cupu se Sigmou Olomouc poslal trenér Jindřich Trpišovský na hřiště v podstatě to nejsilnější, co měl k dispozici. V základu byl i Vasil Kušej, který v minulém kole dvakrát skóroval do sítě Hradce Králové.

A byl to právě on, kdo otevřel skóre zápasu na Karviné. Po rohovém kopu se dostal k odraženému balonu a propálil vše, co mu stálo v cestě. Karvinou pár minut poté od další inkasované branky zachránil Jakub Lapeš.

Ten ale inkasoval i podruhé, ale tentokrát s tím nemohl nic dělat. Lukáš Provod unikal z úhlu na branku a našel volného Kušeje, který už poslal míč do prázdné branky. Lapeš se v prvním poločase nenudil, v závěru vyčapal pokus aktivního Provoda.

Slavia vedení ještě navýšila

Karviná do druhého poločasu udělala dvě změny, zvrátit zápas ale nedokázala. Momčilo Raspopovič svou hlavičkou nechal vyniknout Jindřicha Staňka, ten poté inkasoval, avšak trefa Filipa Vechety nemohla být kvůli faulu právě na Staňka uznána.

Do zápasu poté naskočil Mojmír Chytil, který si proti Karviné na podzim připsal hattrick a tentokrát byl v roli asistenta. Chytil našel Provoda a ten překonal Lapeše, který už bojoval pouze o to, aby jeho tým neschytal debakl.

Toho se ale nedočkal. Po standardní situaci jej střelou na přední tyč překonal David Moses, který do Slavie přišel v zimě právě z Karviné. Pro Mosese to navíc byl první ligový gól v dresu Slavie. Sešívaní tak s přehledem zdolali Karvinou 4:0 a vedou ligu o 16 bodů. Mají ale o zápas více než zbytek skupiny o titul.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

„To má být druhá liga?“ Česká Lípa si rýpla do Dukly, ta jí pak na hřišti dala lekci

„To má být druhá liga?“ Česká Lípa si rýpla do Dukly, ta jí pak na hřišti dala lekci

„Ostuda, jsme všem pro smích!“ Sparta prohrála v Brně, fanoušci nešetří kritikou

„Ostuda, jsme všem pro smích!“ Sparta prohrála v Brně, fanoušci nešetří kritikou

„Neuznávám ho jako člověka!“ Slovenský trenér kritizuje chování bývalého útočníka Sparty

„Neuznávám ho jako člověka!“ Slovenský trenér kritizuje chování bývalého útočníka Sparty

VIDEO: Zářez pro Slovácko? Zákrok slávisty Kolíska volal po nekompromisní červené kartě

VIDEO: Zářez pro Slovácko? Zákrok slávisty Kolíska volal po nekompromisní červené kartě

Čas pro mladou hvězdu i ztraceného syna. Takto může nastoupit Sparta v prvním kole v Brně

Čas pro mladou hvězdu i ztraceného syna. Takto může nastoupit Sparta v prvním kole v Brně