Spojte se s námi


Fotbal

Slavia má nejvíce očekávaných gólů z celé EKL, v průměru vyslala 20 střel za zápas

Fotbalová Slavia se stále vzpamatovává z nečekaného konce v Evropské konferenční lize. Třetí místo v tabulce bylo na jednu stranu ostudné, zároveň velmi nešťastné, což vyplývá ze statistik po dohrání skupinové fáze.

Publikováno

dne

Fotbalová Slavia se stále vzpamatovává z nečekaného konce v Evropské konferenční lize. Třetí místo v tabulce bylo na jednu stranu ostudné, zároveň velmi nešťastné, což vyplývá ze statistik po dohrání skupinové fáze.

Sešívaní se do skupiny Konferenční ligy dostali z druhého předkola, postupně prošli přes St. Joseph´s, Panathinaikos a Raków. Následně jejich cesta poháry skončila třetím místem ve společnosti Sivassporu, Kluže a Ballkani.

Překvapivě rychlý konec se odvíjí od slabé produktivity. Slávisté od předkol vstřelili 23 gólů, jejich předpokládaný počet tref ale činí 26,64, což je nejvíce ze všech týmů letošní EKL. Přitom je statistika vstřelených branek ještě výrazně zkreslena 11 zásahy proti amatérům ze St. Joseph´s.

Produktivita šla celkově dolů až ve skupině, přitom Panathinaikos i Raków byli paradoxně těžší protivníci než Sivasspor, Kluž a Ballkani. Oba jednoznačně vedou své soutěže a směřují do předkol Ligy mistrů.

Červenobílí dominují i v počtu střel (245). Z toho vyplývá, že na jeden gól potřebovali skoro deset pokusů a v průměru vystřelili 20,4 krát na zápas. Dvě šílená čísla, zvláště v porovnání s předešlými roky, ve kterých byli sešívaní v pohárech velmi produktivní.

Prvenství Slavie pokračuje ve statistice rohů (92, průměrně 7,6 na utkání), 424 doteků v soupeřově šestnáctce (35,3 na utkání) vypovídá o slabé produktivitě i z dobrých střeleckých pozic.

Do očí bijící čísla jen potvrzují dva neustále omývané fakty. Zapsání Stanislava Tecla na soupisku pro EKL byla chyba, sešívaní Nicolae Stancia nebo někoho typologicky podobného skutečně potřebují.

Zdroj: Twitter, Wyscout

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.