Spojte se s námi

Evropská liga

Slavia je oproti zbytku ligy konkurenceschopná, utkání v Evropské lize jsou toho důkazem

Zveřejněno

dne

Dvojzápas se španělskou Sevillou ukázal, jak moc je Slavia napřed oproti zbytku FORTUNA:LIGY, především tedy vůči Spartě a Plzni. Jindřich Trpišovský a Jan Nezmar jsou těmi pravými pro sešívané. Exliberecké duo totiž dokazuje, za jak krátkou dobu lze dostihnout a nakonec předstihnout své největší rivaly.

Zdroj: slavia.cz

Nynější úspěchy Slavie čerpají jistě z práce Jaroslava Šilhavého, aktuálně trenéra národního týmu, který tým z Edenu vedl v letech 2016 a 2017, Jindřich Trpišovský ale dokázal na práci Šilhavého navázat, ba ji ještě vylepšit. Kombinace českých fotbalistů s hrstkou zahraničních hráčů dodává týmu tu správnou chemii.

Navíc je tým z Vršovic velice úspěšný na přestupovém trhu, málokdy se štábu JT povedla tzv. “bota”. Pokud však u některých hráčů nastane velký pokles formy, či vlna zranění, je Jindřich Trpišovský schopný se hráčů “zbavit”. Důkazem budiž hostování Jana Matouška v Příbrami nebo Jana Sýkory v Liberci – u obou však vedení počítá s jejich letním návratem do Prahy.

I přes tato hostování, kterých je samozřejmě více, má Slavia opravdu široký kádr. Trenér sešívaných má momentálně k dispozici dvaadvacet hráčů + zraněného Tecla. A na většinu z nich se Jindřich Trpišovský může spolehnout. Výhodou tedy je, že oproti Plzni může opravdu rotovat kádrem, v české lize a na evropské scéně tak vždy vidíme opravdu odlišné sestavy.

To už nemůže říci Viktoria Plzeň, jenž rozhodně nedisponuje tak širokým a přitom kvalitním kádrem. Pokud Pavel Vrba udělá pár změn v sestavě, projeví se to negativně na výkonech mužstva, zejména v defenzívě. Neudělá-li Vrba a Šádek velký řez kádrem, budou mít veliké problémy s omlazením kádru, podobně jako tomu bylo u Manchesteru United a Interu Milán.

Zdroj: www.slavia.cz

Ano, přes Sevillu a Gent přešla Slavia s notnou dávkou štěstí i s řadou defenzivních chyb, ale na to se už historie neptá. Např. chybu gólmana Koláře v Belgii dokázali slávisté odčinit čtyřmi góly. To Plzeň schytala ostudnou prohru s kvalitativně podobným Dinamem Záhřeb. Zde není ani prostor k debatě – na jaře dominovala v Evropě Slavia.

Ve FORTUNA:LIZE se v posledních zápasech začíná hrát ta stejná písnička. Slavia svým soupeřům naděluje vícególové příděly, zatímco Plzeň v každém zápase na body nadře. Do boje se navíc vrací Sparta, se kterou budeme muset počítat i od nové sezóny. Plzni i Slavii tak stoupne konkurence v podobě týmu z Letné, ale už teď situace nasvědčuje tomu, že stárnoucí kádr Viktorie pomalu ztrácí dech v porovnání s pražskými S.

Jestliže kádr Slavie přes léto výrazně neoslabí, zájem o některé hráče sešívaných jistě bude, může hrát větší roli i v Lize mistrů, kterou má vršovický klub na dosah. Tým Jindřicha Trpišovskému má všechny předpoklady k tomu, aby na českém trůně vystřídal Viktorii Plzeň, která svou pozici vyklízí.

Reklama
1 komentář

1 komentář

  1. Mycwa

    18.3.2019 na 11:57

    Zase bláboly

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama
Reklama

RUIK © 2017-2019