Slavia je oproti zbytku ligy konkurenceschopná, utkání v Evropské lize jsou toho důkazem

Dvojzápas se španělskou Sevillou ukázal, jak moc je Slavia napřed oproti zbytku FORTUNA:LIGY, především tedy vůči Spartě a Plzni. Jindřich Trpišovský a Jan Nezmar jsou těmi pravými pro sešívané. Exliberecké duo totiž dokazuje, za jak krátkou dobu lze dostihnout a nakonec předstihnout své největší rivaly.

Zdroj: slavia.cz

Nynější úspěchy Slavie čerpají jistě z práce Jaroslava Šilhavého, aktuálně trenéra národního týmu, který tým z Edenu vedl v letech 2016 a 2017, Jindřich Trpišovský ale dokázal na práci Šilhavého navázat, ba ji ještě vylepšit. Kombinace českých fotbalistů s hrstkou zahraničních hráčů dodává týmu tu správnou chemii.

Navíc je tým z Vršovic velice úspěšný na přestupovém trhu, málokdy se štábu JT povedla tzv. “bota”. Pokud však u některých hráčů nastane velký pokles formy, či vlna zranění, je Jindřich Trpišovský schopný se hráčů “zbavit”. Důkazem budiž hostování Jana Matouška v Příbrami nebo Jana Sýkory v Liberci – u obou však vedení počítá s jejich letním návratem do Prahy.

I přes tato hostování, kterých je samozřejmě více, má Slavia opravdu široký kádr. Trenér sešívaných má momentálně k dispozici dvaadvacet hráčů + zraněného Tecla. A na většinu z nich se Jindřich Trpišovský může spolehnout. Výhodou tedy je, že oproti Plzni může opravdu rotovat kádrem, v české lize a na evropské scéně tak vždy vidíme opravdu odlišné sestavy.

To už nemůže říci Viktoria Plzeň, jenž rozhodně nedisponuje tak širokým a přitom kvalitním kádrem. Pokud Pavel Vrba udělá pár změn v sestavě, projeví se to negativně na výkonech mužstva, zejména v defenzívě. Neudělá-li Vrba a Šádek velký řez kádrem, budou mít veliké problémy s omlazením kádru, podobně jako tomu bylo u Manchesteru United a Interu Milán.

Zdroj: www.slavia.cz

Ano, přes Sevillu a Gent přešla Slavia s notnou dávkou štěstí i s řadou defenzivních chyb, ale na to se už historie neptá. Např. chybu gólmana Koláře v Belgii dokázali slávisté odčinit čtyřmi góly. To Plzeň schytala ostudnou prohru s kvalitativně podobným Dinamem Záhřeb. Zde není ani prostor k debatě – na jaře dominovala v Evropě Slavia.

Ve FORTUNA:LIZE se v posledních zápasech začíná hrát ta stejná písnička. Slavia svým soupeřům naděluje vícególové příděly, zatímco Plzeň v každém zápase na body nadře. Do boje se navíc vrací Sparta, se kterou budeme muset počítat i od nové sezóny. Plzni i Slavii tak stoupne konkurence v podobě týmu z Letné, ale už teď situace nasvědčuje tomu, že stárnoucí kádr Viktorie pomalu ztrácí dech v porovnání s pražskými S.

Jestliže kádr Slavie přes léto výrazně neoslabí, zájem o některé hráče sešívaných jistě bude, může hrát větší roli i v Lize mistrů, kterou má vršovický klub na dosah. Tým Jindřicha Trpišovskému má všechny předpoklady k tomu, aby na českém trůně vystřídal Viktorii Plzeň, která svou pozici vyklízí.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.