Slavia i díky sporné penaltě zvládla vršovické derby

Slavia zvládla vršovické derby, na Bohemians vyhrála 5:1. Všech pět branek vstřelila po výměně stran, postupně se prosadili Nicolae Stanciu, Ondřej Lingr, Jan Kuchta, Michael Krmenčík a Ivan Schranz.

První šanci zápasu měl v šesté minutě Ivan Schranz, mířil ale nad. Deset minut nato to z úhlu zkoušel Nicolae Stanciu, Patrik Le Giang se však blýskl excelentním zákrokem. Domácí využili první větší šanci, z úhlu propálil Aleše Mandouse Jan Chramosta.

Slavii inkasovaný gól vykolejil, Martin Dostál ani Ibrahim Keita ale své šance nevyužili. Když v závěru první půle na druhé straně selhali Alexander Bah a Daniel Samek, šlo se do kabin za stavu 1:0.

Slavia utkání zlomila v 56. minutě. Ve vápně byl jemně postrčen Jan Bořil a Stanciu pokutový kop proměnil. A v 63. minutě už hosté vedli. Ondřej Lingr poslal centr z levé strany k zadní tyči.

Rozjetá Slavia přidala pojistku tři minuty nato, po chybě Le Gianga míč už pouze doklepával do sítě Jan Kuchta. Obrana Klokanů hořela, po druhém faulu Daniela Köstla v pokutovém území se k penaltě postavil Michael Krmenčík a ranou pod břevno si otevřel střelecký účet ve Slavii.

Poslední trefu sešívaných obstaral po rychlém brejku krásným způsobem Ivan Schranz. Bohemka se poté snažila alespoň o čestný gól, Aleš Mandous však několikrát hosty zachránil, jednou mu pomohlo břevno.

Zdroj: Fortuna liga

1. Zadne postrceni jsem nevidel. Nakopnuti za ktere se piska Pen vsude ve svete. VAR spravne, hlavni rozhodci se k tomu vyjadril v pozapasovem rozhovoru spravne. Nevim proc se lide z medii snazi zase pospinit praci rozhodcich a celou FL. Kdo by zapas nevidel a jen si precetl clanek by si mohl udelat zkresleny nazor.

• Souhlas. Köstl sice hrál balon, ale při tom kopačkou zasáhl soupeře, což je nebezpečná hra, tedy penalta správná. Ostatně to i sám uznal.

• Pan Nosek se spletl nebo čerpal špatné informace. Šlo opravdu o nakopnutí Bořila do kolena, Za mě bych taky takový fauly nepískal. Bohužel se musíme řídit pravidly UEFA a v Evropě se opravdu takové fauly, kdy si třeba utočník naběhne do odkopu obránce a složí se, pískají. Takže tentokrát opravdu není co řešit.

2. Chudák ten blonďatej odborník ve studiu. Už si všechno připravil proti rozhodčímu a těšil se na Klusáčka, jak spolu budou nadávat na rozhodčí a všechno bylo jinak. On se Kostl přiznal, že to pentle opravdu byla 🙂

3. Brácha nebreácha Kostl je prostě hráč,jenž fotbalový um nahrazuje křupanským herním stylem.To co předvedl proti Slávii to praktikuje v každém utkání.Může hrát v pralese v lize je to moc vidět.Jen se obávám,aby tento týpek neukončil někomu fotbalovou kariéru je lepší se mu na hřišti vyhnout.

4. Ty vole to je zase nadpis. Sporná penalty ? Nosku v čem byla sporná ? Ji zřejmě novinař sparťan. Jen pro osvěžení paměti ti připomenu penaltu Kačaraby v Maďarsku.

5. Nemáme stopery, tak teď kluci vepředu budou muset dávat pět gólů každej zápas, abysme vyhráli. Ale Trpiš zas z někoho stopera udělá.🤣

6. Sporná penalta o které sám faulujicì řekne, že byla jasná. To bych se na tu novinařinu vykašlal.
    Kudela by snad mohl už být fit a docela by mě zajímalo, jak je na tom Hovorka.

7. V příštím životě chci být novinář se šikmýma rozuměj šilhavýma očima. Jedno oko vidí a jiné ne. Hráč se přizná k faulu, ale to naší novinářské zaujaté žumpě nestačí. Je potřeba stále jen šťourat.

8. No jo sporne penalty jsou u sesivek uz cliche, tak jak tomu byvalo driv u viktorky a sparty. Tak se delaji tituly!

9. Proboho, co je to za komentář? A který odborník tohle napsal? 1.Onránce Bohemians se jmenuje Kostl (s přehláskovaným o) a ne Kostka. 2. Bořil nebyl postrčen, ale kostl bu brnknul o nohu 3. Sám to přiznal a uznal, že to penalta byla.

10. Mě dneska na fóru RB po zápase s Jabloncem (přiznávám, sem tam k nim zajdu) pobavil příspěvek ve stylu: Vlak do stanice Titul odjíždí z našeho prvního nástupiště. Tým Sparty nečeká bohužel na jiném nástupišti, ale na úplně jiném nádraží. 🙂 🙂 🙂

11. Fanoušci Slavie, viděli jste poslední zápas WHU? Tam podobné nebo i horší zákroky (se zapojením vašich miláčků) nechali rozhodčí chladným a i když se CR7 vztekal, penaltu mu nepískli ve dvou případech…. A já bych nepískal ani ten zákrok na Bořila. Fotbal je kontaktní sport a drobné brnknutí o nohu by se prostě nemělo vůbec pískat. Chápu, že od posledního přecitlivělého trendu ve stylu “kontakt tam byl” se to velmi liší, ale fotbal vždy byl kontaktním sportem a tam by to mělo zůstat. Nevím, jaké mají sudí pokyny od komise, ale fotbal by se měl vydat směrem, kde se takové pidi zákroky budou ignorovat.

Chápu, že někteří zaslepení Slávisti se na to takhle neodkáží podívat. Nebo možná dokáží, ale až nastane stejná situace v jejich neprospěch, že… A jen tak mimochodem, jestli něco byla jasná 100% penalta, tak je to ruka Bořila proti Slovácku. Tam to bylo opravdu zcela zřejmé a víme, jak to dopadlo…..

• S tímto názorem souhlasím na 100 %. Ale ještě uvidime, jestli s ním bude souhlasit komise rozhodčích PL. Pokud ano, bude to jedině dobře. A Petr Rada bude mít radost 🙂

• Nejsi náhodou ten, co píše o podplacené české lize a čínských juanech? Ten, jak plakal, že v Evropě Slávii nikdo nadržovat nebude a tam se ukáže? 🙂 Tak jaký je ohlas na druhou žlutou Unionu? Já jsem taky proti penaltám typu “kontakt tam byl”, jak to předvedl Bořil, ale bohužel takový jsou pravidla a nikdo s tím nic neudělá. To stejný ta ruka ruka Bořila, to bych taky nepískal. Úplně jiná situace byla třeba v Jablonci, kdy si to ten Rumun schválně vyhodil z branky. Tam opravdu není co řešit a červená jasná. To musí uznat i zaslepený Sparťaň.