Spojte se s námi


Evropská liga

Slavia do Moldavska bez trenéra i dvou opor. Trpišovský neletí kvůli zraněnému nosu, klíčový hráči šetřeni

Pražská Slavia se v Moldavsku musí obejít bez svého trenéra. Jindřichu Trpišovskému totiž nedoporučují let doktoři kvůli zlomenému nosu. Tým tak povede asistent Jaroslav Köstl.

Publikováno

dne

Pražská Slavia se v Moldavsku musí obejít bez svého trenéra. Jindřichu Trpišovskému totiž nedoporučují let doktoři kvůli zlomenému nosu. Tým tak povede asistent Jaroslav Köstl.

Jedna výhra, za určitých okolností i jediný bod. To stačí pražské Slavii k jistotě postupu jarní fáze Evropské ligy. Pokud v Tiraspolu zvítězí, má jistý postup, ten však může mít i v případě remízy, pokud Servette prohraje s AS Řím.

Sešívaní však po výhře s Římany míří výš, na první místo v tabulce. Momentálně jim totiž náleží díky lepšímu skóre a pokud si jej udrží ve zbývajících dvou zápasech, italský celek je nepředskočí.

Slávisté tak do Tiraspolu odletí s odhodláním nejen vyhrát, ale ideálně i nastřílet co nejvíce gólů. Tak jako doma, kde Šerif rozstříleli 6:0.

Jenže v pátém zápase skupiny Evropské ligy se hráči budou muset obejít bez pokynů a myšlenek svého trenéra. Slavia informovala, že mu doktoři nedoporučují let kvůli zlomenému nosu.

„S Jindrou spolupracujeme už asi deset let, víme, kdo má co dělat. Žádná velká změna to snad nebude, snad jen v koučinku samotném na hřišti, ale to jsme si za tu kariéru taky párkrát vyzkoušeli. Doufám, že bude Jindra co nejdřív v pořádku a my mu tam uděláme radost výsledkem, můžeme slavit postup,“ vysvětluje pro klubový web asistent Jaroslav Köstl, který převezme velení na lavičce.

Šetření klíčových opor

Doma zůstanou také dvě opory, Tomáš Holeš s Petrem Ševčíkem. Dále také zraněný Matěj Jurásek a Boluwatife Ogungbayi.

„Vzhledem k nabitému programu ve zbytku sezony jsme měli v pondělí volno, teď odlétáme do Tiraspolu, někteří hráči na palubě nebudou. Po dohodě s fyzio týmem neletí Tomáš Holeš ani Petr Ševčík, v Praze zůstanou z preventivních důvodů a budou se soustředit na závěr podzimní sezony. Jinak letí tým v nezměněném složení, Matěj Jurásek už začíná trénovat, ale ještě zůstává v Praze. Ivan Schranz bude připravený s ochrannou maskou,“ vysvětluje asistent trenéra Jaroslav Köstl. 

Zdroj: Infotbal

Reklama

Oblíbené