Spojte se s námi


Fortuna liga

Slavia dlouho nedokázala na Hradec vyzrát, postup v MOL Cupu jí v prodloužení vystřelil Conrad Wallem

Posledním zápasem osmifinále MOL Cupu byl Hradec vs. Slavia. I přes původní predikce jsme mohli sledovat poměrně vyrovnaný zápas, který došel až do prodloužení, ve kterém Pražany spasil Conrad Wallem.

Publikováno

dne

Posledním zápasem osmifinále MOL Cupu byl Hradec vs. Slavia. I přes původní predikce jsme mohli sledovat poměrně vyrovnaný zápas, který došel až do prodloužení, ve kterém Pražany spasil Conrad Wallem.

Osmifinále MOL Cupu mají všechny týmy za sebou, zbýval jen souboj Hradce Králové se Slavií Praha. Favorit byl jasný, Pražané chtějí získat každou možnou trofej a konec již na podzim by jim plány překazil.

První šance měla Slavia, střelu Tomáše Vlčka výborně lapil gólman Adam Zadražil, krátce poté sám před brankářem zaváhal Václav Jurečka. V 17. minutě se k zakončení dostal Jan Bořil, ani on ale na Zadražila nevyzrál.

Zahrozil i Hradec, konkrétně Daniel Hais, který stále čeká na ligovou trefu v Hradci. Tentokrát jej ale zastoupil bránící hráč. V prvním poločase jsme více šancí neviděli a stejně tak ani úvodní branku.

Do druhého naskočila s větší chutí Slavia, Chytil z povedené střely trefil pouze břevno. V 54. minutě se rozhodl zazlobit Petr Ševčík, jeho střelu ale Zadražil dokázal pokrýt.

Chytil se nadále dostával do šancí, po hodině hry přešel přes dva hráče, ale branku netrefil. Deset minut nato běžel téměř osamocen na branku, ztroskotal ale na Zadražilovi a k dorážce se již nedostal.

V 77. minutě těsně netrefil branku Mick van Buren, minutu poté opět Chytil. Hradec spolehlivě bránil a v 84. minutě se dožadoval pokutového kopu po loktu Igoha Ogbua, sudí ale odmítl odpískat a pokračovalo se ve hře.

V základní hrací době jsme gól neviděli, a tak se šlo do prodloužení. V něm byla šťastnější Slavia, které pomohl zrytý terén v Malšovické areně a Conrad Wallem hlavou vsítil první gól utkání. Vedení v závěru navýšil van Buren, který neměl těžkou práci, poněvadž se Zadražil vydal na výlet na útočnou polovinu.

Slavia tak postupuje do čtvrtfinále MOL Cupu, které se hraje na jaře. Los je na programu již tento pátek 8. prosince a již se neřeší nasazené či nenasazené celky, tudíž se klidně můžeme dočkat derby.

Zdroj: MOL Cup

Reklama

Oblíbené