Spojte se s námi


Fortuna liga

Skvělá zpráva pro Plzeň! Chorý podepíše novou smlouvu, údajně však není vyloučen jeho odchod do zahraničí

Tohle je pro Viktorii Plzeň opravdu velmi dobrá zpráva. Její tahoun Tomáš Chorý totiž podle informací inFotbalu má s klubem prodloužit smlouvu, a to až do konce června roku 2026. Není však vyloučeno, že v létě odejde do zahraničí.

Publikováno

dne

Tohle je pro Viktorii Plzeň opravdu velmi dobrá zpráva. Její tahoun Tomáš Chorý totiž podle informací inFotbalu má s klubem prodloužit smlouvu, a to až do konce června roku 2026. Není však vyloučeno, že v létě odejde do zahraničí.

Chorý poprvé přestoupil do Viktorie Plzeň už v roce 2018, když se na západ Čech přestěhoval z Olomouce. Dá se ale říct, že vyloženým tahounem úspěšného českého klubu se stal až po návratu z Belgie v červnu roku 2021, byť v ročníku 2018/19 nastřílel v kombinaci s ligou, pohárem a Evropou celkem 12 gólů.

V roce 2020 se ale právě na hostování do belgického Waregemu přesouval jako šampion. Viktoria Plzeň totiž na konci ročníku 2017/18 získala další titul. Dnes již devětadvacetiletý útočník po svém návratu na sezonu 2021/22 získal další titul.

Gólovým lídrem Plzně však byl Jean-David Beauguel, Chorý každopádně ve 33 ligových zápasech nastřílel šest gólů a na tři další nahrál. Zapsal tedy podobné statistiky jako před svým odchodem do Belgie.

Z individuálního hlediska se mu však nejvíce povedla minulá sezóna, v níž ve 34 utkáních Fortuna ligy nasázel 13 branek, plus přidal ještě čtyři asistence a čtyřikrát skóroval také v Lize mistrů.

V probíhajícím soutěžním ročníku má Chorý na kontě co do ligové příslušnosti bilanci 7+3, na území pohárové Evropy 4+2. Spolu s velice gólovým Pavlem Šulcem je tak tahounem Viktorie Plzeň, smlouvu má ovšem pouze do konce června příštího roku.

Skvělá zpráva pro Viktorii! Chorý prodlouží smlouvu…

Jak ale ve středu ráno informoval server inFotbal, Chorý v Plzni prodlouží svůj pobyt. A to konkrétně o další rok, nový kontrakt by tedy měl devětadvacetiletému forvardovi vypršet až v roce 2026.

Jak ale výše uvedený portál dále uvádí, stále není vyloučen jeho odchod do zahraničí. Velký zájem o Chorého totiž v létě projevil například Ferencváros.

Chorý je zároveň také reprezentačním útočníkem, přičemž by neměl chybět v sestavě národního týmu pro březnové zápasy s Norskem a Arménií.

Zdroj: Fortuna liga, Transfermarkt, inFotbal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.