Spojte se s námi


Fortuna liga

Skvělá zpráva pro Baník! Plavšič a Cadu mají dle serveru iSport zůstat v Ostravě, co bude s Almásim?

Tohle je skvělá zpráva pro fanoušky Baníku Ostrava! Srdjan Plavšič i Brazilec Cadu podle posledních informací mají zůstat ve slezském celku, menší otazník však stále visí nad střelcem Ladislavem Almásim, byť i s ním podle všeho může slezský celek na jaře počítat.

Publikováno

dne

Tohle je skvělá zpráva pro fanoušky Baníku Ostrava! Srdjan Plavšič i Brazilec Cadu podle posledních informací, s nimiž přišel server iSport mají zůstat ve slezském celku, menší otazník však stále visí nad střelcem Ladislavem Almásim, byť i s ním podle všeho může slezský celek na jaře počítat.

Na světlo světa se dostaly informace o tom, že Cadu s Plavšičem mají zůstat v Ostravě i pro jarní část sezóny. Slavia totiž se srbským záložníkem nepočítá a žádnou jinou nabídku zatím na stole nemá.

V Baníku má taktéž na jarní část sezóny zůstat i Brazilec Cadu, o jehož služby neprojevila Viktoria Plzeň žádný zájem.

Řečí čísel…

Pro Baník je to, jak už výše píšeme, vskutku velmi důležitá zpráva, jelikož především Plavšič významně rozpohyboval záložní řadu. A podle toho samozřejmě také vypadal herní projev ostravského celku.

Pohledem do konkrétních statistik – Plavšič za Baník doposud naskočil do osmi zápasů, odehrál 691 minut a zapsal dva góly a dvě asistence.

To ale zdaleka není vše. Jeho přínos pro Baník můžeme vidět také v tom, že oproti jiným členům základní sestavy odehrál o téměř polovinu utkání méně, přesto byl v modrobílém dresu nejvícekrát vyhlášen nejlepším hráčem zápasu (6).

A kromě toho se svými čtyřmi kanadskými body figuruje na čtvrtém místě v žebříčku produktivity Baníku Ostrava. Cadu za osm utkání v dresu slezského klubu sice nezapsal ani bod, i on však bude na jaře důležitou součástí kádru.

Nejlepším hráčem Kuzmanovič, co Almási?

Nejproduktivnějším hráčem Baníku je po podzimní části zcela jednoznačně Nemanja Kuzmanovič. Na kontě má zatím 10 bodů (3+7) a po Michalu Frydrychovi a Jiřím Fleišmanovi také třetí největší počet odehraných minut (1 233).

Spolu s Fleišmanem ale zasáhl do nejvíce zápasů (16). Druhým hráčem produktivity Baníku je slovenský střelec Almási. Ten toho letos na podzim za modrobílé příliš neodehrál, a to vinou zranění kotníku. Jenže i tak stihl Almási v sedmi zápasech nastřílet pět branek.

V dřívější době se o bratislavském rodákovi objevily spekulace o možném přestupu do Slavie. Aktuálně to však vypadá, že nic oficiálního na stole Almási nemá a v Baníku setrvá minimálně dalšího půlroku.

Dlužno dodat, podle deníku Scottish Sun o útočníka, který v minulé sezóně do poslední chvíle bojoval o korunu krále střelců, projevil zájem slavný Celtic Glasgow.

Stále se ale spíše jedná o méně pravděpodobnou variantu. Almási by byl až třetí alternativou pro skotského giganta, jenž se v lednu velmi pravděpodobně rozloučí se střelcem Georgiosem Giakoumakisem.

Zdroje: Fortuna liga, iSport, Scottish Sun

Reklama

Oblíbené