Reklama

Skvělá sezona pro slovácký fotbal! V Evropě se mimo muže představí i ženy, čeká je Liga mistryň

Uherské Hradiště je poměrně malé město, přesto nyní exceluje v mužském i ženském fotbale. Zatímco muže čeká předkolo Konferenční ligy, ženy se vůbec poprvé pokusí kvalifikovat do Ligy mistryň.

Zdroj: 1. FC Slovácko

Uherské Hradiště má pouze okolo 25 000 obyvatel, fotbal však v národopisném regionu Slovácku ovládají i přesto bravurně. Minimálně v této sezoně to platí hned dvojnásob.

Mužský celek se pravidelně pere v nejvyšší soutěži s bohatějšími kluby z mnohem větších měst, zatímco ženský tým pravidelně prohání pražská “S”, jejichž ženské týmy jsou jedinými plně profesionálními v celé České republice.

Ovšem Slovácko udělalo před rokem zásadní krok a několika svým hráčkám také nabídlo profesionální smlouvy, čímž učinilo důležitý krok vstříc profesionalizaci.

A ovoce to přináší poměrně brzy. Zatímco muži si vybojovali v lize předkolo Evropské konferenční ligy, tak ženy se představí v kvalifikaci do Ligy mistryň. Vůbec poprvé v historii, nutno podotknout.

Nutno zmínit, že je to dáno tím, že se vůbec poprvé v historii do Ligy mistryň mohou do soutěže kvalifikovat hned tři týmy z České republiky.

Na Slovácku z toho ovšem mají ohromnou radost. „Pro celé Slovácko je to odměna za dobře odvedenou práci. Všichni se moc těšíme a nejvíce jsme zvědaví na srovnání s jinými evropskými týmy. Věřím, že se na to dokážeme připravit,“ těší se kapitánka Eliška Janíková.

Trenér Petr Bláha prozradil, že třetí místo v lize bylo předsezonním cílem. „Naše výkony nebyly vždy přesvědčivé, ale třetí místo je zasloužené. Teď musíme využít všechna utkání se Spartou, Slavií a Plzní. Minimálně tak těžké zápasy nás budou čekat v kvalifikaci o Ligu mistryň. Chceme se dál posouvat,“ nechal se slyšet Bláha.

„Je to odměna pro všechny, kteří ženským fotbalem žijí a o holky se starají. Máme pár měsíců na pořádnou přípravu, abychom v Evropě zanechali dobrý dojem. Rýsují se nám do osudí zajímavé týmy. Nejvíce si přeji, aby na zápasy mohli přijít diváci. O to víc, pokud se nám podaří získat pořadatelství do Uherského Hradiště,“ vyjádřil se šéftrenér ženského fotbalu na Slovácku Miroslav Zbořil.

Zdroj: 1. FC Slovácko

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené