Reklama

Skupina smrti: Portugalsku může k postupu stačit i prohra s Francií. Co je k tomu zapotřebí?

Úřadující mistři Evropy stojí před posledním utkáním ve skupině nad propastí. V duelu s Francií hrají o všechno, porážka by je mohla vyřadit z turnaje. A nebo také ne, k tomu by se však muselo sejít pár okolností.

Zdroj: Anna Hessi, CC BY-SA 3.0 GFDL, via Wikimedia Commons

Portugalsko přivezlo na šampionát extrémně silný kádr, optimismus na Pyrenejském poloostrově ještě zvýšila výhra 3:0 nad Maďarskem. Následně však přišla nečekaná prohra 2:4 s Německem a Portugalci rázem mohou doplatit na skupinu smrti. V posledním duelu je totiž čeká mistr světa Francie.

Pojďme trochu kalkulovat. Francie má 4 body, Německo a Portugalsko 3, Maďarsko 1. Díky plusovému skóre by Ronalda a spol. téměř jistě posunula do osmifinále remíza, o výhře je netřeba se bavit.

Za určité konstelace by však mohla mistry Evropy posunout dál i prohra o jeden gól. Momentální skóre Portugalců je totiž 5:4, v případě vyrovnaného skóre a takto vysokého počtu gólů by to mohlo znamenat postup.

Ze třetích míst postoupí čtyři týmy ze šesti skupin. Aktuální tabulka třetích týmů je následovná:

1. Švýcarsko 3 zápasy 4 Body 4:5 skóre
2. Portugalsko 2 zápasy 3 body 5:4 skóre
3. Rakousko 2 zápasy 3 body 3:3 skóre
4. Finsko 2 zápasy 3 body 1:1 skóre
5. Španělsko 2 zápasy 2 body 1:1 skóre
6. Chorvatsko 2 zápasy 1 bod 1:2 skóre

Počítejme s tím, že by Portugalsko prohrálo s Francií 1:0. V tu chvíli by mělo skóre 5:5. Taktéž počítejme s tím, že Španělsko (Slovensko) i Chorvatsko (Skotsko) své duely vyhrají, tudíž z těchto skupin bude třetí místo lépe bodově umístěné.

Portugalsku tedy za této konstelace stačí jediné – aby Finsko i Rakousko prohráli své zápasy s Nizozemskem, potažmo Ukrajinou. V tu chvíli by svěřenci Fernanda Santose skončili na čtvrtém místě v tabulce třetích míst a postupovali by dál.

Oba tyto duely se odehrají v pondělí večer, pokud výsledky skončí ve prospěch Portugalců, už před svým utkáním tak budou vědět, že mohou prohrát o jeden gól.

Postoupit ze skupiny ze třetího místa s třemi body není pro Ronalda a spol. nic nového. Na Euru 2016 takto Portugalci postoupili ze třetího místa se třemi body po remízách s Rakouskem, Islandem a Maďarskem.

Ve vyřazovací části pak postupně odklidili Chorvatsko, Polsko, Wales, ve finále si poradili s Francií a celý šampionát tak ovládli. Že by se opakoval podobný scénář?

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

    • Gratulka….vidět souboj úřadujících mistrů světa s mistry Evropy….. můžu jen tiše závidět….

  1. A dnes je jasné, že Portugalcům stačí i prohra o 2 goly…pokud tedy Maďaři nevyhrají v Německu (čemuž snad nevěří nikdo)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené