Škrtům se nevyhnul ani Baník. Platy hráčů se snižují o 25 procent

Mnoho klubů zažívá v posledních týdnech krušné časy. Z důvodu koronaviru je činnost klubů velmi ztrátová. Kvůli tomu sáhla Mladá Boleslav či Jablonec do platů. Nevyhne se to ani ostravskému Baníku.

Zdroj: www.fcb.cz

“Představenstvo klubu bylo v důsledku zachování ekonomické rovnováhy nuceno přijmout úsporná opatření a po vzájemné dohodě se s účinností od prvního března všem zaměstnancům klubu a poskytovatelům služeb, tedy včetně hráčů ligového A-týmu, snižuje mzda ve výši 25 procent,” oznámil klub na svých webových stránkách.

Klub je rád, že se s hráči šlo dohodnout. “Takové kroky nikdy nejsou příjemné. Fotbal je ve složité situaci, potýká se s výpadky příjmů a celková nálada je v tomto segmentu vzhledem k nejisté budoucnosti momentálně spíše skeptická. Určitá opatření byla nevyhnutelná.

S hráči jsme prozatím domluveni na krácení mezd na tři měsíce s tím, že pak si řekneme, co dále. U ostatních zaměstnanců a poskytovatelů služeb to platí do odvolání. Věřím, že to nebude trvat dlouho a že se nám společnými silami podaří toto nepříjemné období překlenout,” řekl výkonný ředitel klubu Michal Bělák.

K situaci se vyjádřil i Milan Baroš. “Dalo se čekat, že něco podobného přijde, ale je to pochopitelný krok. S majitelem klubu jsme o tom několikrát diskutovali. Považuju za přirozené, že v této nejednoduché situaci je na nás, na hráčích, abychom ukázali a projevili k Baníku vstřícnost a uskromnili se,” řekl kapitán Baníku.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velká posila pro Mladou Boleslav! Martin Graiciar se připojí ke Středočechům, čeká se pouze na formality

Mladá Boleslav nezačala sezónu vůbec dobře, bilance 1-1-3 je pro ambiciózní klub skutečně tristní a tak se daly věci do pohybu. 4 vstřelené branky z pěti utkání? To není pro útočnou fázi dobrá vizitka. Do automobilového města tedy přichází velká útočná posila.

Jde o zápas roku, porveme se o postup, tvrdí Hoftych před duelem s APOELem

Liberec má po čtyřech letech opět šanci hrát v základní skupině Evropské ligy, v cestě mu stojí poslední překážka, kyperský APOEL. Co na jeho adresu řekl kouč Pavel Hoftych?

Musíme to kvalitně odpracovat a jít za vítězstvím, tvrdí Guľa před zápasem s Beer Shevou

Viktorii Plzeň čeká ve čtvrtek večer zápas podzimu. V Izraeli se utká s Beer Shevou o postup do základní skupiny Evropské ligy. Poražený se tak minimálně na rok úplně rozloučí s pohárovou Evropou, což si rozhodně Západočeši nepřejí. Co od utkání viktoriáni čekají?