Spojte se s námi


Fortuna liga

Škrtům se nevyhnul ani Baník. Platy hráčů se snižují o 25 procent

Publikováno

dne

Mnoho klubů zažívá v posledních týdnech krušné časy. Z důvodu koronaviru je činnost klubů velmi ztrátová. Kvůli tomu sáhla Mladá Boleslav či Jablonec do platů. Nevyhne se to ani ostravskému Baníku.

Zdroj: www.fcb.cz

„Představenstvo klubu bylo v důsledku zachování ekonomické rovnováhy nuceno přijmout úsporná opatření a po vzájemné dohodě se s účinností od prvního března všem zaměstnancům klubu a poskytovatelům služeb, tedy včetně hráčů ligového A-týmu, snižuje mzda ve výši 25 procent,“ oznámil klub na svých webových stránkách.

Klub je rád, že se s hráči šlo dohodnout. “Takové kroky nikdy nejsou příjemné. Fotbal je ve složité situaci, potýká se s výpadky příjmů a celková nálada je v tomto segmentu vzhledem k nejisté budoucnosti momentálně spíše skeptická. Určitá opatření byla nevyhnutelná.

S hráči jsme prozatím domluveni na krácení mezd na tři měsíce s tím, že pak si řekneme, co dále. U ostatních zaměstnanců a poskytovatelů služeb to platí do odvolání. Věřím, že to nebude trvat dlouho a že se nám společnými silami podaří toto nepříjemné období překlenout,” řekl výkonný ředitel klubu Michal Bělák.

K situaci se vyjádřil i Milan Baroš. “Dalo se čekat, že něco podobného přijde, ale je to pochopitelný krok. S majitelem klubu jsme o tom několikrát diskutovali. Považuju za přirozené, že v této nejednoduché situaci je na nás, na hráčích, abychom ukázali a projevili k Baníku vstřícnost a uskromnili se,” řekl kapitán Baníku.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.