Skandální cena vstupenek na finále LM. Finalistům navíc byla přidělena jen polovina kapacity stadionu

Nový stadion Atlética Madrid, Wanda Metropolitano. Kapacita 67 tisíc diváků. Počet přidělených vstupenek finalistům – malý. Cena vstupenek – skandální.

Embed from Getty Images

Tak by se ve zkratce daly shrnout pocity fanoušků Liverpoolu a Tottenhamu poté, co se dozvěděli výši ceny za vstupenky na vysněné finále Ligy mistrů, kde se jejich týmy utkají o magický “ušatý” pohár.

Přestože je kapacita svatostánku Atlética přes 65 tisíc diváků, každému z anglických klubů bylo alokováno pouze 16 613 míst. Je známo, že Liverpoolu bylo navíc přiděleno ještě 100 vstupenek varianty adult/junior, tedy pro jednoho rodiče a dítě, dalších 300 vstupenek si mohou rozdělit kluboví zaměstnanci a rodiny hráčů. Je pravděpodobné, že stejný poměrem bude obdarován i druhý z finalistů, Tottenham.

4000 vstupenek již bylo dosud prodáno v rámci předprodeje, tyto vstupenky jsou směřovány k divákům bez ohledu na klubovou příslušnost.

Kam se poděje zbytek vstupenek? Dle zaběhnutého řádu si jej rozdělí pořadatel, UEFA a národní asociace, komerční partneři, zaměstnanci mediálních domů.

A jaké jsou vlastně ceny pro fanoušky Reds a Spurs?

Zdroj: twitterový účet Kevina Cumminse

Nejlevnější vstupenky, jichž bude pouze 20% z přiděleného počtu 16 a půl tisíce vstupenek, stojí 60 liber (1 800,- Kč). Třetí kategorie (54% vstupenek) stojí od 120 do 154 liber (4 500,- Kč), druhá kategorie (21% vstupenek) je ohodnocena částkou 308 až 385 liber (11 550,- Kč). Nejdražší vstupenky jsou za 410 až 513 liber (15 390,- Kč).

Kdo se bude chtít na závěrečné finále vypravit, toho to přijde pěkně draho. Za ten zážitek to však (nejspíš) stojí.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?