Reklama

Skandál ve Skotsku! Při minutě ticha fanoušci stříleli rachejtle

Britská veřejnost je stále zasažená úmrtím Prince Philipa, vévody z Edinburghu. Ve Skotsku, stejně jako ve všech britských soutěžích, se držela minuta ticha. Jenže při utkání Celticu s Livingstonem měla celá událost velkou černou kaňku! Fanoušci nechali u stadionu střílet rachejtle, které pomyslnou minutu ticha dost nabouraly.

Zdroj: Pixabay

Fanoušci domácího celku nechali v blízkosti Celtic Parku ve čtvrti Parkhead střílet rachejtle, což zanechalo při minutě ticha za zemřelého prince Philipa značnou kaňku. Vévoda z Edinburghu zemřel ve věku 99 let.

Bhoys, jak se přezdívá fanouškům Celticu, se tohle příliš nepovedlo. Situaci samozřejmě komentovali především fanoušci úhlavního městského rivala z Rangers.

Na druhou stranu se našlo i dost příznivců Celticu a irských přistěhovalců, kteří celou situaci chválili. A příliš respektu ke královské rodině neměli.

Pravděpodobně zde hrají roli události z dob minulých a je zde jistá nevraživost mezi skotskými Iry a Skoty, kteří jsou oddaní Londýnu.

Dalším faktorem pohrdání ze stran fanoušků Celticu je pravděpodobně spojení prince s Edinburghem a tím, že rád navštěvoval Ibrox Stadium, což je fotbalový svatostánek úhlavního rivala Rangers FC.

V samotném utkání Celtic naplnil roli favorita a Livingston přejel jasným výsledkem 6:0. Ve skotské Premiership mu patří s přehledem druhé místo se ziskem 72 bodů.


Zdroje: Livesport, SPORTbible Twitter – Bun Beag Brian

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Mr.at kralovskou rodinu…
    Rasizmus je mimochodem nedilnou soucasti Irskeho narodniho dedictvi. Meli by ho mit chranenej Unescem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?