Spojte se s námi


Fortuna liga

Skalák o Brightonu: Přijeli se na mě podívat do Boleslavi a sledovali, co dělám po zápase 

Analytické a skautské oddělení jako základ úspěchu. Taková je dlouhodobá filozofie Brightonu. Nyní již stálice Premier League se před devíti lety hnala za postupem z Championship a ukázala na křídelníka Jiřího Skaláka. 

Publikováno

dne

Analytické a skautské oddělení jako základ úspěchu. Taková je dlouhodobá filozofie Brightonu. Nyní již stálice Premier League se před devíti lety hnala za postupem z Championship a ukázala na křídelníka Jiřího Skaláka. 

Jiří Skalák se v létě 2010 dostal z mládežnických kategorií až do A-týmu Sparty, z dalších pěti sezón ale hned ve třech hostoval. Nejvíce mu vyšly po angažmá v Ružomberoku, Brně, Slovácku a v Mladé Boleslavi, do které v létě 2015 odešel.

A pokračoval ve formě z předchozího ročníku. Za 19 podzimních utkání zapsal sedm zásahů a šestkrát asistoval. V zimním přestupovém okně se řešila jeho budoucnost, zájem měly anglické týmy, z nichž nakonec uspěl tehdy druholigový Brighton. 

„Sledovali mě už déle. Hrál jsem za národní tým a v Boleslavi, nějaká čísla jsem měl, konkrétně 8+8. Statistiky byly a pak jsem měl i štěstí. Podepsali Knockaerta, můj přestup padl, začalo se řešit Queen Park Rangers,” řekl Skalák v pořadu Premier Club.

Z Boleslavi do Championship

Bilance z předchozí boleslavské sezóny byla číselně trochu jiná, než zmiňoval Skalák. Deset gólů a šest přihrávek je ale neméně dobré a i proto ho Brighton kupoval. První půlrok na Britských ostrovech s bilancí 2+6 a z pohledu minutáže kompletními dvěma zápasy v neúspěšném play-off o Premier League.

Postupová sezóna 2016/17 už tak úspěšná nebyla. Ve 31 utkáních pouze šest asistencí a žádný gól. Postupně ztrácel pozici v týmu, což se ukázalo další ročník. V Premier League si nepřipsal jediný start, za celou sezónu 2017/18 odehrál sedm utkání a odešel do Derby County.

Návrat do druhé ligy

Přestože v nejvyšší anglické soutěži neprosadil, příběh Skaláka je zajímavý. Skauti druholigového týmu se tehdy osobně vydali do Mladé Boleslavi, dnešní optikou pochopitelně. Seagulls jsou v evropských pohárech právě díky pečlivému skautingu. 

„Zranil se ale Solly March, měl jsem trochu štěstí a podařilo se to. Dozvěděl jsem se až v Brightonu, že se byli podívat na zápas v Boleslavi a sledovali mě, co dělám po zápase, zjišťovali informace o rodině a zázemí,” pokračoval Skalák.

Aktuálně patří Brighton mezi nejlepší mezistanice v Evropě. V minulých letech se v jeho dresu draze prodali Moises Caicedo, Yves Bissouma, Ben White či Alexis Mac Allister. Seagulls kvalitně mapují hlavně jihoamerický trh – Argentinu a Ekvádor.

Zdroj: Premier Club 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.