Spojte se s námi


Fotbal

Situace na východě je kvůli ruské agresi napjatá! V Moldavsku nám nic nehrozí, ujišťuje manažer české reprezentace Tomáš Pešír

Po utkání doma s Polskem (24. 3.), jímž vstoupí český výběr do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2024 v Německu, následuje zápas v Modavsku (27. 3.), kde se bezpečnostní situace vinou ruských provokací dosti zhoršila. „Nic nám ale nehrozí,“ ujišťuje manažer české reprezentace Tomáš Pešír

Publikováno

dne

Po utkání doma s Polskem (24. 3.), jímž vstoupí český výběr do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2024 v Německu, následuje zápas v Modavsku (27. 3.), kde se bezpečnostní situace vinou ruských provokací dosti zhoršila. „Nic nám ale nehrozí,“ ujišťuje manažer české reprezentace Tomáš Pešír

V Moldavsku jste byl na inspekční cestě asi před měsícem. Jaké jste měl pocity?

Vnímal jsem informace, které šly, že Rusko vytváří na Moldavsko zvláštní tlak, čímž se bezpečnostní situace mohla zhoršit. Na inspekci s námi byl i náš bezpečnostní manažer.

Postaráno o nás bylo dobře, neměl jsem zvláštní pocity. A také nás všichni ubezpečovali, že nic nehrozí. Tedy pracovníci ambasády nebo funkcionáři moldavského fotbalového svazu. A kdyby se situace přeci jen zhoršila, okamžitě bychom byli informováni a museli bychom to řešit.

Přesto netlačilo vedení FAČR na UEFA, aby zápas přeložilo na neutrální půdu, jako se například stalo v rugby?

Samozřejmě se taková varianta také objevila a v mailové komunikaci s UEFA zazněla. Ale zatím jsme byli vždycky ubezpečeni, že UEFA situaci sleduje, a když se v Moldavsku hraje Evropská liga nebo Konferenční, tak je po této stránce všechno zajištěné a mohou se tam hrát i mezistátní zápasy.

Při podobných akcích je problém přelet letadlem, což je z vojenského hlediska měkký cíl. Ostatně už se objevily náznaky, zda letiště v Kišiněvě bude přijímat. Máte připravenou náhradní variantu, jak se do Moldavska přesunout?

I tohle jsme zvažovali a probírali, nesmíme nic podcenit. Přistáli bychom v Rumunsku, ale pak bychom museli pokračovat autobusem, což by bylo dosti nepříjemné a nepohodlné.

Nejde jen o cestu, která trvá zhruba tři hodiny, ale o zdržení při kontrole na hraničním přechodu a další možné komplikace. I když by nám byl přidělen policejní doprovod. Pořád jde ovšem o záložní variantu a doufáme, že ji nebude potřeba využít.

Vyptávají se nominovaní hráči, jaká je situace v Moldavsku?

Samozřejmě chtějí mít informace a dovedu si představit, že dotazy ještě přijdou. Ale jsme připraveni jim je poskytnout a všechno zodpovědět. Věřím, že to pochopí a budou v pohodě.

Navyšujete pro tento zápas počet členů ochranky?

Bezpečnostní manažer s námi byl v Kišiněvě, všechno tedy viděl a měl možnost se připravit. V tuto chvíli obvyklý počet členů naší ochranky navyšovat neplánujeme.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.