Sima výkonem ohromil celou Českou republiku, chválil ho i Trpišovský

Odbýt si debut v základní sestavě v zápase Evropské ligy a navíc proti kvalitnímu francouzskému klubu, to je sen každého fotbalisty. Abdallah Sima ale nejenže nastoupil, ale dokonce ke konci první půle poslal Slavii do vedení 2:1.

Zdroj: slavia.cz

Doposud v A-týmu Slavie odehrál Sima v soutěžních zápasech 26 minut, naskočil do dvou klaní v Evropské lize a na závěr zápasu ho trenér Trpišovský poslal do hry i v ligovém zápase se Slováckem. Je tedy logické, že když se objevil v grafice základní sestavy, příznivci sešívaných byli v šoku.

Sima ale zápas zvládl na jedničku. V první půli sice ztratil pár míčů a co se týče centrů, nebylo to nejlepší, vše se ale změnilo po vstřelené brance, která mu dodala sebevědomí. V druhém poločase už to bylo lepší nejen směrem dopředu, ale i dozadu. V poslední čtvrtině už totiž začaly Masopustovi docházet síly a právě Sima mu na pravé obraně hodně pomáhal.

Právě jeho pracovitost ocenil trenér Jindřich Trpišovský. Na senegalském ofenzivním univerzálovi se mu líbí i jeho vytrvalost, konec konců všichni jsme viděli, jak pět minut před koncem doběhl unikajícího hráče Nice a obral ho o míč.

Gól proti Nice může Simovi hodně pomoct. Rozhodně bude nyní dostávat více šancí, s velkou pravděpodobností si zahraje i v neděli proti Mladé Boleslavi. V 19 letech má před sebou celou kariéru a pokud bude podávat podobné výkony, Trpišovský si ho v kádru dozajista nechá.

Nedávalo by totiž logiku, aby Slavia pustila na hostování talentovaného hráče, jenž je schopný zahrát na třech postech v ofenzivě. Zvláště když z Masopusta je, jak Trpišovský potvrdil, natrvalo bek. Tím pádem na pravém křídle už zbývá jen Tomáš Malinský a právě Abdallah Sima.