Reklama

Silné momenty nás spojují! Podívejte se, jak se fotbalový svět spojil po kolapsu Christiana Eriksena!

Mrazivý moment přišel v zápase Eura mezi domácími Dány a Finy. Na Parken Stadium v Kodani ve 43. minutě zkolaboval dánský záložník Christian Eriksen. Celý fotbalový svět se modlil za to, aby se lékařům povedlo jeho oživení.

Zdroj: FC Internazionale Milano

Jak už historie několikrát ukázala, tak lidskost, hrdinství a respekt přichází nazpět pokaždé v těch nejhorších momentech.

Zde šla stranou veškerá nenávist, klekání/neklekání jednoduše celý fotbalový svět si přál jedinou věc, aby 29letý fotbalista nepřišel o život.

Povzbuzující zprávy a vzkazy na adresu Christiana Eriksena lítaly v online světě doslova v kvantech. Na Parkenu se za dánského reprezentanta modlili domácí fanoušci, ale i ty finští. Kdo, ví jestli za oživením Eriksena nestojí třeba i síla všech, co mu věřili a přáli si jeho návrat.

Zápas se se zpožděním nakonec dohrál. Podívejte se, jakého aplausu se dočkali při návratu Dánové. Pro které muselo být nesmírně náročné takový zápas dohrávat.

Ve večerním zápase Belgie s Ruskem, vstřelil jeho spoluhráč z Interu Milán Romelu Lukaku dvě branky. První gól věnoval právě Eriksenovi, do kamery křičel: “Chrisi miluju tě!”

Lukaku byl posléze vyhlášen mužem utkání a v pozápasovém rozhovoru se rozpovídal o tom, jak ho strašlivá událost zasáhla: “Hodně jsem plakal a byl jsem vyděšený. Zažili jsme spolu silné momenty. Za rok a půl jsem s ním strávil více času než se svojí rodinou. Všechny moje myšlenky šly za ním, za jeho partnerkou, jeho dvěma dětmi a jeho rodinou.”


Zdroje: Emanuel Rosu, Ondřej Kuchař, BBC Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené