Spojte se s námi


Fotbal

Šilhavý zapsal další úspěch! Omán udělal výrazný krok směrem k postupu. Mám velkou radost, říká bývalý kouč českého týmu

Jaroslav Šilhavý si po nedávné úspěšné premiéře na lavičce reprezentace Ománu připsal další vítězství. Jeho svěřenci porazili Malajsii i podruhé a to stejným výsledkem jako v prvním střetnutí (2:0). Co po zápase pronesl právě trenér Šilhavý?

Publikováno

dne

Jaroslav Šilhavý si po nedávné úspěšné premiéře na lavičce reprezentace Ománu připsal další vítězství. Jeho svěřenci porazili Malajsii i podruhé a to stejným výsledkem jako v prvním střetnutí (2:0). Co po zápase pronesl právě trenér Šilhavý?

Jaroslav Šilhavý si po konci v českém národním týmu sice chtěl nějakou dobu odpočinout, rozhodně ale nehodlal zavírat oči před případnými nabídkami. A ta nakonec dorazila. O bývalého kouče českého nároďáku projevila zájem reprezentace Ománu.

Bývalý kouč Slavie Praha už před několika dny vstoupil do své první zahraniční štace úspěšně. Omán totiž v rámci asijské části kvalifikace na mistrovství světa porazil doposud vedoucí Malajsii 2:0, Šilhavého svěřenci tak s 6 body poskočili na první místo skupiny A.

A nyní zapsal trenér Šilhavý další úspěšný zápas. Reprezentace Ománu i v druhém, tentokrát však venkovním duelu, porazil Malajsii znovu 2:0. Jednalo se přitom o velmi důležité vítězství.

Malajsie měla před úterním střetnutím na kontě stejný počet bodů (6), Omán tak udělal výrazný krok směrem k postupu do třetí fáze kvalifikace. Národní tým Ománu má nyní na kontě devět bodů, o skóre je však druhý za Kyrgyzstánem.

Na třetí Malajsii tak mají Šilhavého svěřenci tříbodový náskok, v červnu je čekají dva poslední zápasy v rámci této skupiny. A to proti poslednímu Tchaj-wanu, který zatím nezískal ani bod, a právě proti prvnímu Kyrgyzstánu.

Omán šel na stadionu v Kuala Lumpur do vedení už v prvním poločase. V nastaveném čase totiž z penalty skóroval Omer Al Malki, pojistku pro změnu v nastavení druhé půle obstaral Mohammed Al Ghafri.

Mám velkou radost, řekl Šilhavý po Malajsii

„Zápas v Malajsii byl těžší než ten domácí. Soupeř nám chtěl porážku vrátit, měl velkou motivaci. Myslím ale, že celkově jsme utkání kontrolovali, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem, několik šancí jsme promarnili. Mám velkou radost,“ uvedl Šilhavý po zápase.

„Vítězství je výsledkem týmové práce. Společně vyhráváme, společně prohráváme, společně se radujeme. Těší mě výkony hráčů, vydali ze sebe maximum. Děkujeme našim fanouškům za podporu, že vážili cestu do Malajsie,“ dodal.

Zdroj: Reprezentace Ománu, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.