Šilhavý o výkonech Černého s Matějů i o progresu naší reprezentace

Český výběr slaví postup mezi ty nejlepší v Lize národů. Se dvanácti body za sebou nechal Skoty, Izraelce i Slováky a nyní se může těšit na ty nejlepší výběry. K postupu se vyjádřil pro web reprezentace i její hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Zdroj: Slavia.cz

Před zápasem s Izraelem věřil v postup málokdo, Skotové ale prohráli oba své zápasy a Češi je vyhráli, tudíž jde dál právě náš výběr.

„Přesně tak, je to zázrak. Je to neskutečný, že i po všech peripetiích jsme dosáhli na postup. Za to zaslouží veliký dík všichni, kdo se na tom podíleli.”

Za dva roky čeká Čechy skupina s těžkými soupeři, los jim může přidělit kupříkladu Francouzce, Němce, nebo Belgičany a bude to krutý boj o záchranu.

„Úspěchy jsou fajn, ale zároveň jsou i obrovskou motivací. Pohánějí nás dál dopředu. Nemůžeme si myslet, že budeme konkurovat týmům jako Španělsko nebo Francie. To určitě ne. Můžeme se ale od nich učit.”

Dobrými výkony se během tohoto reprezentačního srazu prezentovali nováčci Václav Černý s Alešem Matějů.

„Situace kolem týmu nás nutila nominovat další a další hráče. Tím ale nechci říct, že tyhle dva kluky jsme neměli vytipované. Nicméně jsme je měli možnost poznat v akci.”

Tento rok byl z pohledu české reprezentace velice úspěšný, po postupu na Euro přišel i postup mezi elitu v Lize národů.

„Když jsme nastupovali, dostali jsme za úkol zachránit předešlou Ligu národů, což se povedlo. Další metou byl postup na mistrovství Evropy a teď se nám povedlo dostat se i ze skupiny B. Všechno jsme splnili,” uzavřel Šilhavý.

zdroj: ceskarepre.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Celé vítězství se odvíjelo od momentálně nic nehrajících Slováků.Byli v našem týmu i nadstandartní výkony u některých jedinců.Borec zápasu Coufal o třídu nade všemi.Líto je mi Masopusta jeho forma je nyní někde ve Vršovicích,ale nikdy bych ho neodsuzoval bojoval srdnatě nic nevypustil a že ho tentokrát neposlouchal míč i to se stává.Příště se předvede jistě v lepším světle.

  2. Kdyby Slováci a Izrael neporazili Skoty tak v žádném áčku nejsme,takže bych se moc nenaparoval pane Šilhavý.

  3. Dalo by se to popsat trefným starým příslovím,mezi slepými jednooký králem…Byla to prostě skupina složená ze čtyř velmi průměrných týmů,kde se štěstí nakonec přiklonilo k našemu týmu,přestože Izraelci byli daleko fotbalovější a lépe technicky vybavení než my,stačí si vzpomenout na posledních deset minut zápasu,kdy hráli v deseti a prakticky nám nepůjčili míč a jen se štěstím jsme výsledek odkopáváním míčů nazdařbůh udrželi.A tohle proti týmům evropské úrovně rozhodně stačit nebude.

    • 👍 přesně tak. Snad konečně Šilhavému došlo že Dočkal nemá ani na to hrát proti soupeřum jaké jsme měli nyní ve Skupině natož proti těm kteří nás čekají na ME a v dalšim ročniku ligy národu !

  4. Mnoho povyku pro nic. Z pohledu trenéra tomu rozumím, se štěstím se mu podařilo splnit všechny cíle……Ale na český fotbal se nedalo koukat. Hrůza a děs….S lepšími soupeři bychom shořeli jako papír….viz přátelák s německým béčkem. A to chválení po porážce Slováků? Výkon roste se slabším soupeřem a Slováci byli opravdu , ale opravdu hrozně mizerní……Nechápu, co budou oni i my dělat na euru…..

  5. V našem současném týmu není oproti minulosti bohužel ani jeden hráč kterému bylo od pánaboha do vínku dáno,že se narodil jako fotbalový talent.Všechno jsou to jen vytrénovaní dřeváci,kterým schází fotbalový kumšt a invence,tedy to co dělá velké hráče.V minulosti jsme takové hráče měli,stačí zavzpomínat,Kvašnák,Masopust,Kučera,Jelínek,Jurkanin,Bergr,Veselý,Panenka,Masný,Švehlík,Moder,Adamec,dnes takové hráče prostě nemáme ani my ani Slováci.Je to odraz práce z mládeží,kde šanci prosadit se dostávají jen synkové bohatých tatínků,zatímco kluci kteří mají talent jsou odstaveni na vedlejší kolej.

  6. No vidím, že jen kritika a kritika. Oproti tomu, jak se vedl naroďák za Jarolíma, to nahoru určitě šlo. Střed zálohy: Souček, Král, Darida – vůbec nevypadá zle. V kvalifikaci jsme dokázali porazit Anglii a postoupit, ale zdá se mi, že českému člověku bude všechno furt málo. Němců je 80 milionů, nás deset, mnohem vyšší finanční možnosti. Buďme rádi, že máme aspoň tohle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.

Divočina v Anglii: Rekordní počet přihrávek před gólem, emoce budící VAR i osahávání genitálií soupeře

Domácí Liverpool v zápase s Leicesterem zaznamenal rekordní počet přihrávek před gólem. Zápas zároveň nabídl sporný VAR moment, který ochudil Lišky o penaltu.