Spojte se s námi

Euro 2024

Šilhavého trenérský kolega otevřeně: Vím, že to prožívá, ale mělo dojít ke změně

Poté co Jaroslav Šilhavý skončil trenérské angažmá ve Slavii, začal se v mládežnických kategoriích sešívaných prosazovat Martin Hyský. Nyní se 48letý kouč Vlašimi vyjádřil k pokračujícímu angažmá Šilhavého.

Publikováno

dne

Poté co Jaroslav Šilhavý skončil trenérské angažmá ve Slavii, začal se v mládežnických kategoriích sešívaných prosazovat Martin Hyský. Nyní se 48letý kouč Vlašimi vyjádřil k pokračujícímu angažmá Šilhavého.

Budoucnost trenéra českého národního týmu visí na vlásku již od loňské baráže mistrovství světa. V ní sice Jaroslav Šilhavý přišel se zajímavým taktickým plánem, ve finále ale klíčovou pasáž zápasu ztratil špatnými střídáními.

Nepovedená byla následně i Liga národů, byť se světlými záblesky. Nynější cesta na Euro sice bude pravděpodobně úspěšná, avšak pouze z výsledkového hlediska. Případné druhé postupové místo bude s ohledem na výsledky Polska stále zklamáním.

Pod největším tlakem byl minulý měsíc. FAČR řešil pozici hlavního trenéra a rozhodl se svého trenéra podržet minimálně do konce kvalifikace. Po prohře 0:3 přitom sám trenér působil dost vyčerpaně.

„Myslím si, že to nebylo správné rozhodnutí. FAČR měl reagovat po nepovedeném zápase v Albánii. Rozhodli se podle mě ze dvou důvodů. Jednak nemají připravenou náhradu a druhá věc jsou finance,“ řekl v předzápasovém studiu ČT Sport Martin Hyský.

V médiích se zvláště v posledních týdnech skloňovalo jméno Martina Svědíka. Kouč Slovácka v rozhovoru pro Isport.cz přiznal, že by ho reprezentace lákala, zároveň by se prý rád kariérně posunul.

Minimálně do konce listopadové kvalifikace Eura však u kormidla zůstává Šilhavý. Po páteční remíze v Polsku mi případný pod proti Moldavsku stačí k postupu, který by mu dost možná prodloužil kontrakt minimálně pro turnaj.

„Jardu znám dlouho jako člověka, vím že to prožívá a nese těžce a že se snaží dělat maximum pro to, aby byl tým úspěšný. Ale jak jsem řekl, myslím, že už mělo dojít ke změně,“ pokračoval Hyský.

K vyhazovu trenéra možná nedošlo i z finančních důvodů. FAČR by musel až do konce aktuálního kontraktu Šilhavému platit, konkrétně až do letního Eura. A to se v situaci, kdy jste nebyl jistý postup na turnaj, pravděpodobně nevyplatilo.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Oblíbené