Reklama

Šílenost v Brazílii! Hygiena s policisty přišla sebrat na hřiště hráče Argentiny, kteří měli být v karanténě

Obrázky z nedělního utkání mezi Brazílií a Argentinou šokovaly celý svět. Z fotbalového svátku se totiž stala velká blamáž. Přímo na hřiště si přišlo několik policistů a úředníků pro čtveřici Argentinců, jenž na hřišti neměli co dělat.

Brazilská pravidla hovoří jasně. Kdo chce vstoupit do této země a pobýval v Británii 14 dní před příletem, musí se podrobit dvoutýdenní karanténě.

Jenže Argentina svou čtveřici hráčů nechtěla oželet, Martínez, Romero, Lo Celso a Buendía tak byli v nominaci na utkání, první tři jmenovaní dokonce v základní sestavě.

Argentinská výprava lhala o tom, že tito hráči v Británii nepobývali. Nepočítali však s jedním malým detailem, hráči jsou totiž každý víkend živě v televizi.

Proto tak brazilská hygiena musela neprodleně zasáhnout. V 7. minutě utkání vtrhli úředníci společně s policisty na hřiště, aby si odvedli hráče, jenž měli být v karanténě.

“Anvisa považuje tuto situaci za vážné zdravotní riziko, a proto pověřila místní zdravotní úřady uvalením okamžité karantény na hráče, kteří se tu nesmí nijak pohybovat a musí jim být zakázán pobyt na brazilském území,” uvedla ve svém prohlášení brazilská agentura pro zdravotnický dohled Anvisa.

Brazilíe se koronavirovými restrikcemi řídila, trenér Tite tak nemohl počítat s devíti hráči z Premier League, včetně hvězdných jmen jako Roberto Firmino, Fabinho, Alisson či Richarlison.

Kapitán Argentiny Lionel Messi si měl údajně stěžovat, proč úředníci čekali na začátek zápasu a nepřišli dříve, když je Argentina v Brazíli už čtvrtým dnem.

Hráči následně odešli do kabin, zápas byl ukončen. Nyní je prestižní duel v rukou disciplinární komise. Vztahy mezi Brazílií a Argentinou už teď byly takřka na bodu mrazu, tento zákrok k vylepšení rozhodně nepomohl.

Zdroj: Twitter, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené