Sigma bojuje proti hrobovému tichu! Namísto permanentkářů pustí na stadion 50 aktivních fanoušků

Již v sobotu na Andrově stadionu Hanáci přivítají Příbram a hráči se konečně mohou těšit na to, že nebudou hrát v komorní atmosféře. Sigma totiž pustí na tribuny fanoušky, kteří budou hnát svými hlasivkami svěřence Radoslava Látala za vítězstvím.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

Do 8. června umožňují opatření pouze 300 účastníků na fotbalovém zápase. Nicméně utkání se účastní tolik lidí, kteří jsou důležití vzhledem k organizaci či televizním přenosům, že na fanoušky nezbude tolik místa. Přesto se jich několik na další zápas olomoucké Sigmy dostane.

Celek z Hané však dal tak trochu košem permanentkářům. Proč? Chce totiž zamezit hrobovému tichu na stadiony a tak oslovil dvě fanouškovské skupiny, které působí na dvou odlišných tribunách, aby dali dohromady skupinu 50 lidí, kteří budou aktivně podporovat hráče celých devadesát minut.

Nicméně permanentkáři dostanou i tak odškodnění, a to v podobě prodloužení permanentních vstupenek do příští sezony o počet zápasů, které v této sezoně z důvodu pandemie zmeškají.

Jakmile však bude rozšířen počet účastníků na stadionu z 300 na 500, tak má klub v plánu na zápasy pouštět až 200 permanentkářů. Vybíráni budou losováním, jelikož jiný spravedlivý způsob, jak je vybrat, zřejmě neexistuje. Ovšem šťastných 200 nebude zařazeno do losů pro další zápasy.

„Milí fanoušci, přáli bychom si mít Vás na Andrově stadionu všechny, ale okolnosti nám v tomto ohledu připravily nelehké rozhodování. Pevně věříme, že nejen Česká republika, ale i celý svět zvítězí nad záludným koronavirem, a že se naše životy brzy vrátí do normálu,“ stojí také v prohlášení Sigmy Olomouc.

Je to podle vás dobrý krok? Za nás jednoznačně ano! Atmosféra je důležitější než počet diváků, tudíž palec nahoru.

Použitý zdroj: SK Sigma Olomouc

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

První kapka v moři? Končíme s českým fotbalem, poškozuje naše jméno, oznámil významný sponzor

V souvislosti s korupčním prostředím v českém fotbale se často říká, že dokud do toho budou sponzoři cpát peníze, nic se nezmění. A konečně se objevila odvážná společnost, co se k tomu postavila čelem. Konkrétně se jedná o WEDOS.

Sparta jde do karantény! Testy prokázaly v kádru Letenských covid-19

Sparťanská kabina na nějakou dobu ochoří prázdnotou. Testy totiž prokázaly přítomnost koronaviru mezi členy A-týmu.

Jan Kliment: Werner? Viděl jsem zajímavější hráče. Stuttgartu jsem vděčný za férovou péči

Útočník Jan Kliment se dal zdravotně do pořádku a patří mezi klíčové ofenzivní hráče Slovácka. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na působení ve Stuttgartu nebo prozradil své cíle do budoucna.