Evropská liga

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Zdroj: twitter.com/FCBayern

Bavorský válec se ne a ne zastavit! Dlouho to však trvalo, než se mu podařilo Sevillu zlomit. Andaluský celek si totiž vynutil prodloužení, v němž nakonec Bayern vstřelil rozhodující gól na 2:1.

Bayern přitom musel utkání otáčet. Od 13. minuty totiž prohrával kvůli penaltě, kterou po zaváhání Süleho zavinil svým faulem Alaba. Exekuce se ujal Ocampos, který si poradil a dokázal překonat Manuela Neuera.

Ve 34. minutě však došlo ke srovnání, když Thomas Müller skvěle našel v šestnáctce Lewandowského, jenž sklepl míč Goretzkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě a upravil skóre na 1:1.

Bayern v průběhu základní hrací doby vstřelil ještě dvě branky, jedna však nebyla uznána pro ofsajd, druhá pro údajný faul Lewandowského. Nicméně Bavoři byli po celý zápas lepší a aktivnější. Sevilla pro něj byla nepříjemná hlavně tím, že hrála v kompaktním bloku a vykrývala prostory, nechávala Bayernu téměř veškerou iniciativu.

V prodloužení už jí ale došly síly, zatímco bavorský celek stále měl energie na rozdávání. Když tedy vstřelil Javi Martinéz hlavou gól ve 104. minutě, bylo rozhodnuto. Sevilla se na nic nezmohla a Bayern si vedení pohlídal.

Bayern však mohl a měl být produktivnější. Z jeho 25 střel mířilo na bránu pouze 7, zatímco Sevilla se z šesti pokusů trefila mezi tři tyče pětkrát. Bavoři však potvrdili formu i kvalitu a pro Superpohár si došli zaslouženě!