Severolondýnská armáda jménem Arsenal: “Invincibles” si zajistili titul na půdě Tottenhamu (5)

Nic příjemnějšího než oslavovat zisk ligového titulu na půdě Tottenhamu pro fanouška Arsenalu není. Ještě navíc v sezoně, kdy jejich miláčci nepoznali chuť porážky. Svěřenci trenéra Arséna Wengera si zajistili první místo šest kol před koncem soutěže. Díky gólům Vieiry a Pirese Gunners vedli už 2:0, utkání však nakonec skončilo remízou 2:2. I to však “Kanonýrům” stačilo a z White Hart Line odjížděli už jako mistři.

Triumf v sezoně 2003/2004 se zapsal do paměti všech fanoušků severolondýnského celku. Nejenom proto, že ročníkem proklouzli bez jediné porážky a titul si zajistili na půdě Tottenhamu, ale i proto, že to byl zatím poslední ligový titulu, který hráči Arsenalu zvedli nad své hlavy.

Arséne Wenger pro tento duel vybral následující sestavu:
Lehmann
Campbell-Lauren-Touré-Cole
Silva-Parlour-Pires-Vieira
Bergkamp-Henry

Gunners do utkání vstoupili nejlépe jak mohli. Už ve třetí minutě se zásluhou kapitána Vieiry dostali do vedení 1:0. Už od úvodního hvizdu měli vše ve svých rukou. Deset minut před odchodem do kabin zvýšil na 2:0 Robert Pires a o osudu utkán se zdálo být rozhodnuto.

Domácí Spurs se však nevzdali a v 62. minutě snížil Jamie Redknapp na 1:2 a vrátil tak své spoluhráče zpět do zápasu. Wenger po inkasované brance poslal do hry brazilského reprezentanta Edu místo Parloura. V 80. minutě provedl ještě jednu změnu, a to když vystřídal Bergkampa a na jeho pozici naskočil Jose Antonio Reyes.

Zápas už směřoval do samotného konce a Arsenal byl stále v jednogólovém vedení. V 90. minutě však proti němu rozhodčí Mark Halsey odpískal penaltu, kterou Robbie Keane proměnil. Nic víc se už ale v utkání nestalo, a díky remíze 2:2 mohli v táboru Gunners propuknout oslavy. Ligu nakonec završili ziskem 90 bodů a před druhou Chelsea skončil o 11 bodů.

Zatímco se Gunners stali mistry, tak Tottenham skončil až 14. Všichni fanoušci “kanonýrů” si zápas na půdě úhlavního rivala užili. Nebylo to ale poprvé. Už v sezoně 1990/1991 Arsenal slavil v utkání s Tottenhamem, tenkrát dokonce zisk double.